596 633 216

Zima je tady a my jsme se rozhodli oprášit zimní nabídku sportovních potřeb!

Co je typické pro zimu? Zářící slunce, hluboký prašan, lyžařská střediska, snowparky, kopce, upravený led nebo vyježděná běžecká stopa. Sportování za žádnou cenu nemusíte během zimních měsíců omezit či přerušit, nebo zima sama o sobě nabízí i v těchto chladných měsících širokou škálu nových možností (sportů), jak využít svůj volný čas.

Chcete si udržet či zlepšit svou fyzickou kondici i přes dlouhé zimní období? Není nic lepšího, než se pustit do jednoho či více zimních aktivit, kterými mohou být lyžování, běžky, snowboard, hokej, zimní brusle (bruslení) nebo třeba radovánky spojené s bobami a sáněmi.

Jestliže jste se rozhodli v zimě se sportem nepřestat, určitě by pro vás mohla být zajímavá nabídka našich sportovních potřeb pro zimní sporty. A jste vášnivými bruslaři, snowboardisty či lyžaři milující adrenalin, běžkaři, nebo jen rádi se svými dětmi sáňkujete a bobujete, zaručuji vám, že si v našem obchodě z nabídky sportovního zimního vybavení rozhodně vyberete.

Pojďme se tedy společně podívat, co v naší nabídce sportovních potřeb pro zimní sporty najdete.

Přinášíme vám tipy na zimní sporty

Boby a sáně patří k nejoblíbenějším zimním radovánkám nejen u dětí

Je to tak, sáňkování a bobování k zimě rozhodně patří! Stačí první sněhové vločky a děti už vás tahají, berou sáňky či boby a běží s nimi na svah. Sáně či také sáňky jsou typickým, tradičním zimním symbolem, který v minulosti sloužil převážně k převozu nákladu, a to díky své hlavní funkci - klouzání sanic po sněhu.

Dnes jsou sáně využívány především pro zimní radovánky dětí v doprovodu dospělých. Na výběr jsou sáně dřevěné, které jsou bytelnější a trvanlivější, a sáně plastové, které jsou lehčí a snadněji převozitelné.

Velmi oblíbené jsou u dětí hlavně boby, které lze zakoupit v nejrůznějších barvách, tvarech, s volantem či bez. Není co dodat, prostě boby a sáně vám zaručí na svahu zábavu pro celou rodinu.

Hokejová výzbroj pro všechny tvrdé chlapce a muže

HokejRozhodně nejoblíbenějším zimním sportem v České republice vůbec je bezesporu lední hokej. Ruku na srdce, mnoho z vás, už ve chvíli, kdy zamrznou rybníky nebo se otevřou zimní stadiony či jiné ledové plochy, popadnete hokejku, hokejové brusle, hokejovou helmu a další hokejovou výstroj a vydáte se na led hnát za pukem. Vůbec nezáleží, jestli hrajete hokej profesionálně nebo pouze pro zábavu, k tomu, abyste si hokej mohli zahrát, je zapotřebí mít správnou hokejovou výstroj.

Patříte mezi hokejové nadšence a rádi byste si doplnili nebo pořídili novou hokejovou výzbroj? V naší nabídce naleznete vše, co je pro hokej důležité, a to jsou zaručeně hokejky (hokejové hole), hokejové puky, správné brusle na hokej, nepostradatelné hokejové chrániče, kalhoty na hokej a samozřejmě rukavice na hokej.

Pořizujeme zimní brusle pro děti i dospělé

Zima je v plném proudu a vy jste se rozhodli v těchto chladných měsících podpořit své zdraví a shodit pár nadbytečných kil, ale moc nehovíte lyžování, snowboardingu či jinému druhu zimního sportu a do fitcentra se vám nechce? Dalším, velice oblíbeným zimním sportem, je lední bruslení. Velikou výhodou bruslení je, že jednoduše popadnete zimní brusle a vydáte se buď na zamrzlý rybník či lední brusliště s kamarádkou, kamarádem, partnerem či partnerkou nebo i s celou rodinou.

Jestliže si plánujete pořídit nové brusle, je třeba si uvědomit, za jakým účelem si lední brusle kupujete. Lední brusle se totiž prodávají buď pro bruslení na zamrzlé venkovní ploše, nebo pro bruslení na veřejném upraveném ledu. Správný výběr zimních bruslí je důležitý, a to proto, aby vás zimní brusle nikde netlačily a zajistily vám během bruslení zaručený komfort.

V nabídce si můžete vybrat zimní brusle pánské, nazývané také jako kanady, které jsou typické svou pevnou konstrukcí. Pánský ocelový nůž je u těchto bruslí nasazen v plastovém držáku. Základním prvkem pánské zimní brusle je pevná špička, snížená stavba boty a zvýšená zadní část paty.

Dámské zimní brusle, které jsou pak nazývány často jako krasobrusle, mají dámský ocelový nůž se zoubky určený pro specifický ženský styl jízdy. Dámské lední brusle poznáte většinou podle toho, že jsou v bílé barvě a mají tkaničky.

Dětské zimní brusle se prodávají v nejrůznějších barvách a designech s pevným plastovým skeletem. Velmi často se dnes můžete setkat s dětskými zimními bruslemi nazývanými roztahovačkami, což znamená, že tyto dětské brusle lze nastavovat dle velikosti nohy dítěte a jsou opatřeny různými mechanizmy pro roztažení skeletu.

Základní snowboardová výbava pro chladnokrevné snowboarďáky

SnowboardSuper zábavu pro všechny chladnokrevné snowboarďáky určitě zaručí adrenalin na jednom prkně, pekelné soustředění, spousta snowparků, skoky a překážky, které lze provádět ve snowparcích po celé České republice nebo v zahraničí. Většina lyžařských středisek je na tyto adrenalinové sportovce připravena.

Na co je třeba myslet, když si pořizujete základní výbavu pro snowboarding? Je třeba si vybrat správné prkno na snowboard, boty na snowboard, vázání na snowboard, brýle na snowboard, patřičné chrániče na snowboard, kterými jsou například přilba na snowboard a další snowboard příslušenství (obaly na snowboard, vosk na snowboard či taška na boty na snowboard).

Sjezdové lyžování už pro ty nejmenší děti

Dalším oblíbeným zimním sportem je sjezdové lyžování. Rozhodli jste se, že své ratolesti postavíte na jejich první sjezdové lyže? V tom případě bych vám doporučila dětské sjezdové lyže z naší nabídky. Na co byste ještě neměli při zařizování nové lyžařské výbavy pro své děti zapomenout, jsou lyžařské helmy, lyžařské brýle, lyžařské boty a další lyžařské příslušenství(obaly na lyže, vosk na lyže atd.).

Běžky neboli také běh na lyžích

Mezi další zimní sporty patří například běžky nebo také nazýváno běh na lyžích. Běžkování je zimní sport, který vám jako jediný zimní sport zaručeně dopřeje vychutnat si kouzlo zasněžené krajiny. Nemyslete si, běžkování je stejně náročná aktivita jako třeba samotný běh, takže ve finále Vám dají běžky pořádně zabrat. Co se financí týče, běžky patří k těm levnějším zimním sportům, než například lyžování či snowboarding.

Stojíte před rozhodnutím si běžky pořídit? Tak v tomto případě by měl každý běžec, a už závodník či běžkař začátečník vědět, co vše je důležité před koupí nových běžeckých lyží. Odpověď je jednoduchá, a to správná kombinace faktorů, kterými jsou technika běhu, využití běžeckých lyží, druh terénu, výška a váha běžkaře. Zalíbily se vám běžky? V České republice naleznete nemálo krásných běžeckých tratí, které stojí za to si je projet!

Co vše k tomuto zimnímu sportu patří? Tak samozřejmě je třeba vybrat a zakoupit běžecké lyže neboli běžky, k nim poté pak patří běžecké hole, běžecké boty, běžecké sportovní oblečení a také lyžařské brýle běžecké.

Přečtěte si také:

Boby a sáně - zábava na zimu pro celou rodinu

nebo přejděte rovnou k výběru sportovních potřeb pro zimní sporty v e-shopu.