Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Z odrážedla přímo na kolo

Odrážedla jsou v posledních letech stále populárnější. Doporučují se jako ideální mezičlánek před šlápnutím do pedálů na kole. A existuje pro to opravdu pádný důvod. Malí špunti se na nich naučí nejen držet rovnováhu a sledovat okolí, ale zároveň si oblíbí jízdu na dvou kolech. Tyto produkty jsou pro děti prostě skvělá volba.

Odrážedlo nebo odstrkovadlo?

Při brouzdání po internetových obchodech se můžete setkat se dvěma pojmy ? odrážedlo a odstrkovadlo. Zjednodušeně je můžeme rozlišit tak, že za odstrkovadlo se považuje dvoustopé vozítko, na kterém děti nemusí balancovat. Má obvykle dvě kola vepředu nebo vzadu, případně na obou stranách. Naproti tomu odrážedlo je jednostopý dopravní prostředek, který učí udržovat rovnováhu. Jedno kolo vepředu, druhé vzadu, nic víc.

Výhody jízdy na odrážedle

Dětské odrážedlo má pouze dvě kola, pořádná řídítka, nastavitelné sedátko a řada modelů též ruční brzdy. Do pohybu se uvádí odrazy nohou vašeho prcka. Zkrátka něco mezi tříkolkou a opravdovým jízdním kolem.

Pro jízdu na kole musí dítko zvládnout dvě základní věci ? udržet rovnováhu a umět šlapat do pedálů. A právě držení stability a koordinaci pohybů si skvěle osvojí na ?dvoukolovém stroji? bez šlapadel. Navíc se naučí zatáčet, což je další velká přednost při přechodu na jízdní kolo.

Velkou výhodou je i to, že malí jezdci mohou začít už od přibližně 1,5 roku. Vždy to závisí samozřejmě na motorických schopnostech každého dítěte. Některé děti pak odrážedlo využívají od jednoho až dvou let a dále klidně až do školního věku, protože je prostě baví. Rádi jej střídají s kolem.

Jak se vyznat v nabídce e-shopů a vybrat první odrážedlo

Výběr odrážedla pro holčičky nebo kluky nemusí být věda. Stanovte si několik hlavních kritérií a pak si srovnejte pár značek mezi sebou. Zásadní je výška sedátka. Nesnažte se vybírat dokonalý produkt, který bude splňovat všechna možná kritéria. Pokud budete například trvat na lehoučkém vozítku, nebude mít pořádné brzdy (ty přidávají na váze). Výbornou volbou mohou být odrážedla MASTER. Pro rychlou orientaci jsme pro vás přichystali jasný návod, jak odrážedlo správně vybrat.

Každý výrobek, se kterým dítě přichází do kontaktu, by měl být bezpečný. Dejte si pozor na všechny části vozítka, které nepůsobí dostatečně pevně, kvalitně a solidním dojmem. Jedná se hlavně o pevnost konstrukce, pevnost řídítek, sedátka a kol. V našem e-shopu můžete vybrat odrážedlo bez obav, protože bezpečnost vašich nejmenších je vždy na první místě.

Nezapomeňte také na bezpečnost při jízdě a pořiďte svému dítěti dětskou helmu, odrazky a jiné reflexní prvky a také chrániče. Ve větrných a chladnějších dnech se vám určitě osvědčí funkční spodní prádlo, ve kterém bude váš prcek pěkně v teple. Ve slunných a teplých dnech jsou skvělou volbou na funkční trika s UV ochranou.

Nabízíme plastová i kovová odrážedla, ale najdete u nás také nabídku dětských kol. Prozkoumejte kategorii Dětská odrážedla nebo navštivte náš e-shop.

Přečtěte si také:

Jak vybrat dítěti správné odrážedlo

Dětská odrážedla MASTER

Odrážedlo pro nejmenší děti