Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Waveboard - skvělá alternativa nejen pro náročné skateboardisty

Připadá vám už jízda na klasickém skateboardu nudná? Co kdyby se ze skateboardu ubrala dvě kolečka, a místo po čtyřech se jezdilo jen po dvou?

To do jízdy může přinést mnohem více adrenalinu. Kromě toho se nebudete muset ani odrážet! Zkuste waveboard .

Co je to waveboard?

Waveboard je moderní sportovní vybavení používané ve skateboardingu.

Skládá se ze dvou desek spojených torzní tyčí. Tato tyč je zpravidla vyrobená z pružných nýtovaných ocelových plátů, které jsou zapouzdřené v kovové či plastové trubce. Může být také vyrobena z vysoce pružného nylonového plastu. Ke každé desce je pomocí tak zvaného casteru upevněno jedno kolečko. Obě kolečka jsou při otáčení na sobě nezávislá.

Caster je kolem své osy otočný o 360°.

Délka waveboardu je obvykle kolem 85 centimetrů a váží zhruba 3 kilogramy.

Princip pohybu

Místo odrážení se nohama od země se waveboard uvádí do pohybu kroutivými pohyby vašich nohou, kdy desky boardu v podstatě napodobují plazivý pohyb hada a sunou se vpřed. Klíčovou součástkou waveboardu je již zmíněný Caster. Tato součástka je k základní desce namontována ve sklonu 30 stupňů.

V počáteční pozici je caster v jedné ose se směrem jízdy. Když je deska waveboardu jezdcem vychýlena do strany, caster se natočí a desku oproti povrchu země nepatrně nadzvedne. Vznikne tak potenciální energie. Tato energie se poté přemění v sílu, která posune waveboard dopředu. Výhodou jízdy na waveboardu je to, že ho lze pohánět dopředu bez toho, aby se jezdec musel odrážet nohou od země, a to dokonce i do kopce.

Výhody waveboardu

Výhoda waveboardu oproti klasickým skateboardům je především v tom, že při jízdě zapojíte celé tělo a lépe se při ní zapojí všechny svaly.

Waveboard vám pomáhá zlepšovat rovnováhu a hbitost, nepotřebujete se odrážet a má intuitivní ovládání. Naučíte se lépe držet rovnováhu a koordinovat svůj pohyb.

Pokud jste se rozhodli si waveboard pořídit, jejich poměrně široký výběr naleznete na našich webových stránkách v sekci skateboardů.

Přečtete si také náš další článek, který vám pomůže při jejich výběru:

Jak vybrat waveboard

nebo přejděte rovnou do kategorie Waveboardy na našem e-shopu.