596 633 216

Tipy na badmintonové tašky

Vybavení pro badminton není pouze o správném výběru badmintonové rakety či badmintonových míčků. Další důležitou součástí celého badmintonového vybavení jsou badmintonové tašky.

Tašky na badminton slouží převážně k uchování vašich drahých badmintonových raket, míčků, sportovního oblečení a dalších osobních věcí, které během hry potřebujete.

Sportovní tašky jsou velmi často nazývány jako "BAG", z anglického slova bag = taška a patří do základního vybavení všech raketových sportů. Pokud si myslíte, že vám postačí buď obyčejná "igelitka", nebo nějaká menší cestovní taška či batoh, jste na omylu. Tyto nevhodné alternativy rozhodně nejsou adekvátní náhradou badmintonových tašek a nikdy neposkytnou výhody, které tato taška má.

Aby vaše badmintonové vybavení bylo v bezpečí a chráněno, neváhejte a pořiďte si kvalitní badmintonovou tašku. Většina sportovních bagů jsou určeny nejen pro badminton, ale určitě se také mohou hodit pro squash či tenis, neboť většina sportovních bagů jsou univerzální a jsou určeny pro všechny raketové sporty.

Kritéria výběru badmintonové tašky - na jaké parametry se zaměřit:

Jestliže si chcete pořídit opravdu kvalitní badmintonovou tašku, pak si můžete být opravdu jisti, že je vaše badmintonové vybavení včetně vašeho sportovního oblečení a osobních věcí bezpečně uskladněno. Všechny kvalitní badmintonové tašky jsou totiž natolik funkční, že veškerý obsah ochrání před nepříznivými vlivy okolních teplot či jiných přírodních živlů (např. voda, vlhkost, vysoká či nízká teplota).

Mezi hlavní kritéria výběru badmintonové tašky patří:

Účel badmintonové tašky

1V obchodech či e-shopech najdete určitě širokou nabídku badmintonových tašek - tašky různých velikostí, barev a nadstandardních a praktických prvků, tak tašky s běžnými a jednoduchými funkcemi.

Hlavním kritériem výběru badmintonové tašky je její účel, je třeba si uvědomit, k jakému účelu badmintonovou tašku potřebujete a co všechno v ní budete nosit. Někomu stačí obyčejná a jednoduchá taška na badminton se základními funkcemi. Někdo jiný zase vyžaduje, aby jeho taška měla ty nejlepší funkce, byla z těch nejlepších materiálů, byla vybavena nejlepší výbavou a polstrovaným zádovým systémem.

Materiál badmintonové tašky

Kvalitní badmintonové tašky se vyrábějí z vysoce kvalitního thermoizolačního a voděodpudivého materiálu. Tento materiál dokáže zabránit k poškození badmintonového vybavení například vlivem přímého slunce.

Zádové popruhy badmintonové tašky

Dalším důležitým parametrem jsou zádové popruhy. Zádové popruhy oceníte hlavně při delších docházkových trasách, při jízdě na kole apod. Je třeba si uvědomit, že si badmintonovou tašku nekupujete na pár měsíců. Výhodou je, že zádové popruhy lze odepnout a uschovat v případě potřeby v budoucnu. Samostatný prostor tašky je pro umístění obuvi

Badmintonová taška nabízí také samostatný vak či prostor, který je určen pro uskladnění sportovní obuvi. Tento samostatný prostor určitě oceníte. Konstrukce tašky na badminton

Badmintonová tašky by měla mít dostatečně pevnou konstrukci. Pevná konstrukce zajistí dostatečnou ochranu vaší badmintonové rakety. Středové ruční a boční ucho badmintonové tašky

Pro lepší manipulaci je vhodné si pořídit takovou tašku, která je vybavena středovým ručním a bočním uchem. Boční ucho je dobré v případě, že stavíte tašku na boční hranu.

Doporučujeme tyto badmintonové tašky z našeho e-shopu:

Badmintonová taška BABOLAT Racket Holder X16

Tato badmintonová tašky je vyrobena s novými materiály a speciálně navržena tak, aby poskytovala největší ochranu badmintonových raket. Tato taška je opravdu skladná, obsahuje tři oddíly, do které se vleze až 16 badmintonových raket včetně dalšího potřebného vybavení. Součástí jsou také dvě boční kapsy a samostatný vak pro obuv.

Badmintonová taška BABOLAT Racket Holder X4

Dalším kvalitním modelem je tato badmintonová taška značky Babolat. Stejně jako předchozí model je opět vyvinuta pro ještě lepší ochranu a přenos badmintonových raket. Do této tašky vlezou až čtyři badmintonové rakety a součástí je postranní kapsa na drobné osobní věci. Tato taška je vybavena polstrovaným popruhem na rameno.

Badmintonová taška HEAD Women Club Bag

Pro ženy, které si potrpí na styl, doporučujeme tuto elegantní tenisovou či badmintonovou tašku značky HEAD. Tato taška má optimální strukturu přihrádek a kapes pro ještě vyšší funkčnost. Hlavní důraz byl však kladem na styl a design. Tato taška nabízí tepelně odizolovanou kapsu na jednu tenisovou nebo badmintonovou raketu a vnitřní síťovanou kapsu. Součástí jsou nastavitelné ramenní popruhy.

Přečtěte si také:

Tenis, squash, badminton a další raketové sporty

Vše o badmintonu a jeho vybavení

Vybíráme badmintonové míčky - rady a tipy

Jak vybrat správnou badmintonovou raketu

Badmintonové sety se vyplatí a neztratí!

Nebo přejděte rovnou do kategorie Badmintonové tašky v našem e-shopu.