Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Skládací koloběžky jsou ideálním dopravním prostředkem pro děti

Skládací koloběžky se staly vhodným dopravním prostředkem na krátké jízdy po městě či jen tak pro zábavu. Ačkoliv na nich nelze vyvinout větší rychlost, než například na jízdním kole, tak díky absenci šlapátek, jejich malé velikosti, skladnosti a typickému stylu jízdy, je možné se s nimi kamkoliv přepravit daleko rychleji než třeba chůzí pěšky.

Hlavní výhody skládacích koloběžek

Pro koho jsou skládací koloběžky určené?

Na co si dát pozor při výběru skládací koloběžky?

Skládací koloběžky různých značek

Hlavní výhody skládacích koloběžek

✅ mají daleko menší rozměry než koloběžky s nafukovacími koly,

✅ jsou skladné (v bytě Vám nezaberou příliš mnoho místa),

✅ jsou snadno přenositelné (lze ji snadno přepravovat v městské hromadné přepravě, ve vlaku či autobusu; můžete si ji přibalit jen tak do kufru na dovolenou),

✅ mají nízkou hmotnost,

✅ jsou vhodné pro rychlou přepravu po městě (skvělý dopravní prostředek po městě),

✅ jsou vyráběny v atraktivních designech,

✅ široký výběr skládacích koloběžek,

✅ jsou k dostání v různých cenových kategoriích.

Pro koho jsou skládací koloběžky určené?

V článku Jak vybrat správnou koloběžku byly podrobně popsány hlavní parametry, které jsou důležité při výběru vhodné koloběžky. Když se zaměříme konkrétně na skládací koloběžky, zjistíme, že se velmi často vyrábějí s nosností do 100 kg. Hranice 100 kg je doporučována jako minimální hodnota stroje pro dospělého člověka. Kromě samotné váhy jedince je nutno počítat s odrazy a větším zatížením, např. v terénu nebo při skocích. Proto se většinou skládací koloběžky doporučují pro děti.

Na co si dát pozor při výběru skládací koloběžky?

Především se zaměřte na nosnost skládací koloběžky. Nabídku v našem eshopu rozdělujeme do několika podskupin:

1/ Skládací koloběžky s nosností do 20 kg, které jsou určeny pro ty nejmenší děti

Tyto koloběžky jsou nazývány trojkolky a nabízíme je ve dvou barevných provedeních (zelená a růžová barva). Mají pevnou kovovou konstrukci, dvě kolečka vzadu pro větší stabilitu a jsou vybaveny menším batohem pro uložení všech důležitých pokladů.

👧🏻 pro holčičky: SPOKEY Pegasus nebo MONDO Frozen

👦🏻 pro kluky: SPOKEY Dinno

Neobvyklá a netradičně řešená trojkolka, to je STIGA Mini Kick Quad. Je totiž vybavena dvěma předními a dvěma zadními kolečky, které zaručují její maximální stabilitu i v prudších zatáčkách. Kolečka jsou vyrobena z polyuretanu, který je lehký a velmi pevný a odolný.

2/ Skládací koloběžky s nosností 20 až 80 kg

Tyto koloběžky jsou vyráběny buď s ocelovým rámem, hliníkovým rámem nebo kombinací obou. Všechny skládací koloběžky v této kategorii obsahují zadní nášlapnou brzdu pro lepší bezpečnost dítěte.

I v této kategorii najdeme jednu trojkolku - MONDO Twist and Roll, která má dvě přední kolečka a ovládá se pomocí náklonu řidítek. Skvělá záležitost pro fanoušky pohádek Superman, Mimoni a Auta. Koloběžky MONDO ALU 181 nabízíme v pohádkových designech: Auta, Mimoni, Barbie, Letadla, Paw Patrola. Jsou lehké a jednoduše složitelné, mají pohodlná pěnová madla a hliníkovou kontrukci. Specialitou je pak koloběžka STREET SURFING City Kicker. Zaujme Vás svým futuristickým vzhledem a překvapí nášlapem z javorového dřeva s protiskluzovou páskou. Doporučuje se od 8 let.

3/ Skládací koloběžky s nosností nad 80 kg

Neobsáhlejší skupina koloběžek. Tyto koloběžky jsou určeny především pro starší děti a mládež. Jedná se o koloběžky s bytelnější konstrukcí, jejichž rámy jsou vyráběny většinou z odlehčeného materiálu (hliníku). Do této skupiny koloběžek jsou zařazeny také freestylové koloběžky, které jsou vyrobeny z robustního hliníkového rámu.

Skládací koloběžky různých značek

V našem obchodě si můžete vybrat z celé řady značek výrobců skládacích koloběžek:

➡️ MASTER

➡️ MONDO

➡️ NILS

➡️ SPARTAN SPORT

➡️ SPOKEY

➡️ STIGA

➡️ STREET SURFING

Z takto rozsáhlé nabídky našeho eshopu Nejlevnějšísport.cz si jistě vyberete. Prozkoumejte naše skládací koloběžky.

Přečtěte si také:

Pořizujeme základní příslušenství a doplňky pro koloběžky

Dětská koloběžka a jiné koloběžky (nejen) pro děti

Koloběžky MASTER