Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Rotopedy

Potřebujete zhubnout, zpevnit postavu, posílit fyzickou kondici nebo si prostě doma občas trochu zasportovat?

V takových případech není třeba utrácet za dražší rotopedy-ergometry, protože vám bohatě vystačí klasické rotopedy. Ne jenom přijatelná cena dělá z rotopedů tak oblíbené posilovací stroje nejen mezi pokojovými, domácími sportovci. Dostačující škála zátěže, tichý chod zajištěný magnetickým brzdným systémem, ergonomicky profilované sedlo a řídítka, chytrý computer, jenž dohlíží na vaši tepovou frekvenci, počet spálených kalorií, ujeté kilometry apod. To jsou hlavní vlastnosti rotopedů, které zajisté oceníte i Vy!

Náš obchod sportovního zboží je dostatečně zásobován kvalitními rotopedy za skvělé ceny. Přečtěte si dále, jak vybírat rotopedy a jak trénovat na rotopedech, a pak se jen přehoupněte do naší on-line nabídky rotopedů za skvělé akční ceny!

Jak vybrat rotoped

Pokud vybíráme posilovací stroj, vždy se nejprve ujistíme, zda nám daný typ fyzické námahy vyhovuje. Pokud nesnášíte běhání, ale milujete cyklistiku, určitě volte rotopedy či cyklotrenažéry, nikoliv běžecké pásy. Rotopedy však ocení nejen náruživý cyklista, a tak se koupě tohoto univerzálního posilovacího stroje nemusíte vůbec bát.

Jedním ze základních kritérií výběru jsou Vaše tělesné proporce (váha, výška), jež nesmí přesahovat limity konkrétního rotopedu. Proto v popisu každého rotopedu a každého posilovacího stroje naleznete jeho nosnost i údaj o maximální výšce sportovce. Mezi našimi rotopedy je řada modelů, které využijí i dvoumetroví, 15O kilogramů vážící sportovci, takže se není čeho bát!

Rotopedy jsou z naprosté většiny vybaveny magnetickým brzdným systémem, díky němuž Vaše cvičení nebude slyšet víc, než by mělo.

Sedlo rotopedu by mělo být anatomicky tvarované a hlavně s nastavitelnou výškou. Popularitě se těší gelová sedla. Kvalitní sedlo je vždy možné také naklopit.

Pokud hodláte na rotopedu vyvádět větší kusy a chcete, aby Vám co nejdéle vydržel, vyplatí se investovat do profesionálních modelů vybavených LCD computerem a kuličkovými ložisky.

Jak trénovat na rotopedu

Používat rotoped a správně na něm trénovat není sice žádná věda, přesto Vám několik základních doporučení přijde vhod.

Po sestavení rotopedu si Váš posilovací stroj nejprve přizpůsobte svému tělu tak, aby se Vám na něm pohodlně sedělo i šlapalo (výška sedla, poloha řídítek atd.).

Klasické rotopedy nejsou vybaveny přednastavenými programy, a proto si zátěž a namáhavost vašeho cvičení korigujete sami. Úvod i závěr tréningu by měl probíhat s menším zatížením, a to pro počáteční rozehřátí a závěrečné uvolnění svalstva.

Doba tréningu by měla dosahovat alespoň 20 až 40 minut, po nichž teprve dochází ke spalování tuků. Velmi vhodné je hlídat si svou tepovou frekvenci a nepřesahovat maximum. 3krát až 5krát týdně trénujte po dobu 20 až 60 minut, a uvidíte, že se výsledky zaručeně dostaví!

A rada na závěr: každý tréning nezapomeňte zahájit i zakončit uvolňujícím strečinkem.

Rotopedy za skvělé akční ceny na Vás čekají na www.nejlevnejsisport.cz!


Přečtěte si také:

Jak vybrat správný rotoped

Jak používat rotopedy-ergometry

nebo přejděte rovnou k výběru rotopedů v e-shopu.

ShopRoku