Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Proč jsou nafukovací kajaky a kanoe tak oblíbené - užijete si to na divoké vodě i u moře.

Chystáte se na vodu a nevíte, jakou loď vybrat.

Vyzkoušejte nafukovací kajaky a kánoe.

Nafukovací kajaky jsou ideální pro ty, kteří hledají mobilní alternativu klasického plastového nebo laminátového kajaku. Nafukovací kajaky jsou určeny pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svou dovolenou u jezera, anebo se chystají na sjezd po řece či na klidnou jízdu po moři. Jestliže se chcete vydat na divokou řeku, je třeba počítat s kameny, které mohou způsobit oděry na kajaku. V tomto případě si určitě pořiďte nafukovací kajak s tlustší vrstvou materiálu.

Nafukovací kánoe jsou rovněž mobilní alternativou klasické plastové a laminátové kánoe. I když je nafukovací kánoe alternativou, nemůžeme ji s klasickou variantou zcela porovnávat. U nafukovací kánoe je třeba hlídat výšku hladiny a to hlavně proto, aby nedošlo k podření popřípadě možného protržení kánoe. Jízdní vlastnosti nafukovací kánoe jsou rovněž jiné.

Proč jsou nafukovací kajaky tak oblíbené?

Mezi hlavní výhody nafukovacích kajaků a kánoí jsou:

 • snadná přeprava kajaku a kánoe (na přepravu nepotřebujete vozík ani střešní nosič auta),
 • nafukovací kajaky a kánoe jsou během pár minut připravené k použití,
 • skladnost (vyfouklý nafukovací kajak se vám vejde klidně do vašeho zavazadla),
 • nízká hmotnost,
 • velká nosnost,
 • nafukovací kajak je bezpečný - nepotopí se vám,
 • pohodlná jízda - komfort,
 • široká nabídka nafukovacích kajaků a kánoí,
 • nafukovací kajaky a kánoe lze pořídit za příznivé ceny.

Jaké jsou naopak nevýhody nafukovacích lodí?

 • jízda může být trochu pomalejší,
 • je třeba vzít v úvahu možnost prasknutí na slunci,
 • či nezbytnou součástí je také občasné dofukování.

Nafukovací kajaky a kánoe rozlišujeme hlavně podle svého účelu.

Chystáte se spíše na klidnou dovolenou u vody?

Rekreační nafukovací kajaky

KajakDo skupiny kajaků lze zařadit rekreační nafukovací kajaky, které jsou ručeny na klidné vodní plochy, například na rybníky, jezera, moře či klidnější řeky. Jejich hlavní přednostní je výborná skladnost, nízká hmotnost, snadná obsluha a příznivá cena. Výhodou je, že je lze snadno ovládat a na vodě mají výbornou stabilitu. Tyto kajaky jsou určeny pro všechny, kteří plánují dovolenou u vody či pro začínající vodáky.

Do této kategorie lze zařadit nafukovací rekreační kajak SEVYLOR Riviera, který je určený pro 2 dospělé osoby a je ideální pro plavbu po jezerech, klidných řekách a v blízkosti mořské pláže. Současně lze Rivieru používat jako kajak i jako kánoi. K tomuto kajaku dostanete i jedno hliníkové pádlo a sadu na opravy. Tento nafukovací kajak je vyroben z houževnatého a trvanlivého PVC, má dvě pohodlné sedačky včetně opěrek. Nafukovací kajak Riviera je vybaven pěti nezávislými nafukovacími komorami (pro větší bezpečnost), dále vysoce kvalitními ventily, držadly pro přenášení kajaku, uzavíratelným odtokovým kanálkem.

Dalším typem je velice oblíbený nafukovací rekreační kajak SEVYLOR Tahiti Plus, který je určený pro jedno dítě a dvě dospělé osoby. Tento kajak je vyrobený z vysoce odolného materiálu PVC. Zásadní předností jsou velmi pohodlné nafukovací sedačky a zádové opěrky, které vám zajistí pohodlnou jízdu po vodní hladině. Tento kajak je ideální pro plavbu na jezerech a klidných řekách, je vybaven unikátním Roll & Pack systémem pro snadné sbalení kajaku. Současně k tomuto kajaku dostanete sadu na opravy a cvičný Kite.

Plánujete divokou jízdu na vodě?

Kajaky a kánoe pro divokou vodu

Pro tento účel doporučujeme nafukovací kanoe GUMOTEX Palava 400 - SET. Nafukovací kánoe Palava značky GUMOTEX je oblíbená univerzální nafukovací kánoe, která je určena pro několikadenní plavby po řece anebo sjezdy na divoké řece do stupně obtížnosti WW3. Tato kánoe je velmi stabilní a zároveň pohyblivá, je skvělou alternativou laminátových kánoí. Tato kánoe zaručuje větší rychlost a to díky její délce, přičemž si zachovává svoji točivost a obratnost. Tento set nafukovacího kajaku obsahuje nafukovací loď, obě pádla, dvě vodácké vesty, pumpu, vodotěsný vak a obal na doklady.

Pro velice obtížné podmínky na vodě je vhodný nafukovací kajak MASTER K2, který je rovněž určen pro provozovatele kajakingu, pro sportovní centra a vodácké kluby. Tento kajak má výborné řešení uchycení nafukovacího dna mezi bočními válci a zajišťuje výbornou stabilitu na vodní hladině.

Výrobci nafukovacích kajaků a kánoí

Podívejte se na naši nabídku výrobců nafukovacích kajaků v našem e-shopů:

nafukovací kajaky a kánoe INTEX

nafukovací kajaky a kánoe MASTER

nafukovací kajaky a kánoe SEVYLOR

nafukovací kajaky a kánoe GUMOTEX

Přečtěte si také:

Nafukovací člun, kajak, kánoe, anebo raft. Poradíme vám, na čem vyrazit na vodu

U nás najdete nafukovací člun na moře, na rybník i řeku - tak jaký si vyberete

nebo přejděte do kategorie kajaky a kánoe na našem e-shopu.