Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Porovnání raftů Gumotex a Master

V tomto článku se zaměříme na srovnání konkrétních, na našem e-shopu nejprodávanějších druhů raftů. Z praxe víme, že rozhodování při koupi takového typu lodě vůbec není jednoduché a proto jsme vám připravili přehled několika oblíbených druhů pro vaše snadnější rozhodování.

Raft Master R410

Raft Master R410 je velmi kvalitní raft, který lze pořídit za velmi dobrou cenu. Jedná se o nejlevnější variantu raftu v naší nabídce. Tento symetrický raft s krásným designem mohou využít jak provozovatelé raftingu, vodácké kluby a sportovní centra, tak obyčejní začátečníci. Raft Master R410 se vyznačuje zejména mimořádnou stabilitou, která je dána osvědčeným uchycením nafukovacího dna mezi bočními válci.

Uživatelé ocení také samovylévací funkci raftu i při jeho maximálním zatížení a jízdě ve velmi obtížných peřejích, nezávisle na směru jízdy. I přelití v peřejích dochází k velmi rychlému vylité vody otvory na obou stranách raftu.

Raft je určen pro maximální počet 7 osob. Je dlouhý 410 centimetrů a široký necelé dva metry. Jedná se o univerzální raft, který můžete využít jak s celou rodinou pro prázdninové putování po klidných řekách, tak i pro adrenalinové putování s přáteli po divoké řece. Raft má nosnost až 800 kilogramů. Plavidlo je snadno ovladatelné a zvládne jej řídit každý začátečník. Tento model stojí necelých 30 tisíc, což je vzhledem k běžné ceně raftů a kvalitě tohoto modelu velmi dobré. K raftu dostanete v ceně 5 hliníkových pádel s plastovým listem, vak na raft, nožní pumpa a opravný kit.

Nafukovací raft GUMOTEX Pulsar 340N

Nafukovací raft GUMOTEX Pulsar 340N se také vyznačuje velmi vysokou stabilitou. Využít jej mohou profesionální spolky a zkušení vodáci jak pro rekreační, tak také závodní účely, stejně jako začátečníci. Raft má rychlý a tuhý trup. V případě zalití raftu v peřejích je zajištěno extrémně rychlé vylití vody ven z plavidla díky samovylévací podlaze s otvory na obou stranách. Raft má délku necelých 3 a půl metrů a je široký asi 165 centimetrů. Má 7 vzduchových komor a nosnost asi 450 kilogramů. Tento model pojme maximálně 5 pasažérů. Je vyroben z vysoce kvalitního materiálu s protiskluzovou sedací plochou, obvodovými bezpečnostními lany, dvěma D-kroužky uvnitř raftu pro uchycení výbavy, čtyřmi madly po obvodu a dvěma nerez příďovými úchyty. Váží asi 35 kilogramů.

Pokud chcete kvalitní raft a můžete si dovolit něco připlatit, tento model je určen přesně pro vás. Rafty Pulsar byly již několikrát vybrány jako oficiální závodní lodě pro evropská mistrovství (naposledy Evropské mistrovství v raftingu 2010 v Itálii), stejně jako pro Mistrovství světa konané v roce 2003 v České Republice na řece Vltava.

Nafukovací raft GUMOTEX Pulsar 380N a raft GUMOTEX Pulsar 420N

Nafukovací rafty GUMOTEX Pulsar 380N a GUMOTEX Pulsar 420N jsou, jak už z jejich názvů napovídá, variantami předešlého druhu raftu. Jedná se o špičkové rafty od renomovaného výrobce, který má s výrobou vodáckých plavidel dlouholeté zkušenosti. Rafty Pulsar byly již několikrát vybrány jako oficiální závodní lodě pro mistrovství Evropy i světa. Kromě výše uvedených špičkových funkcí se tyto rafty od předešle uvedeného modelu liší ve velikosti, poskytují vyšší nosnost a pojmou tak větší počet lidí ? až 8 osob u modelu 420. Od toho se odvíjí o něco vyšší cena. Číslice v názvu značí délku raftu. Po raftech pulsar sáhnou skuteční raftingoví fajnšmekři.

Přečtěte si také další články tykající se raftů a vodáctví vůbec:

U nás najdete nafukovací člun na moře, na rybník i řeku - tak jaký si vyberete

Nafukovací člun, kajak, kánoe, anebo raft. Poradíme vám, na čem vyrazit na vodu

Nebo přejděte rovnou do kategorie Rafty na našem e-shopu