596 633 216

Písková filtrace Bestway a Marimex

Hadice k filtraciJak už jste se mohli dočíst v článku Proč potřebuji bazénovou filtraci pro svůj bazén, na českém trhu se můžete setkat s dvěma typy bazénové filtrace. V tomto článku se zaměříme na pískovou filtraci.

Jaký je princip pískové filtrace?

Písková bazénová filtrace se používá k oddělování nečistot pomocí křemičitého písku, který klade protékající vodě z bazénu přirozený odpor a zachycuje tímto většinu nečistot, které v bazénu jsou. Vyčištěná voda se poté vrací zpět do bazénu. Princip pískové filtrace se používá i při čištění pitných vod.

Do jakých bazénů je vhodná písková filtrace?

Písková filtrace patří mezi oblíbené a nejprodávanější bazénové filtrace a je vhodná pro všechny typy a rozměry zahradních bazénů - nadzemní bazény, prstencové bazény i nafukovací bazény.

Hlavní výhody a nevýhody pískové filtrace :

+ velmi snadná údržba

+ dlouhá životnost filtrace

+ vysoký výkon

- vyšší cena

Z čeho se písková filtrace skládá?

  • filtrační nádoba
  • bazénové čerpadlo
  • ovládací ventily
  • vnitřní písková náplň

Jako filtrační medium se nejčastěji používá křemičitý písek, který svým složením nejlépe vyhovuje filtrační nádobě. Bazénové čerpadlo filtrace nasává bazénovou vodu, kterou protlačuje přes filtrační dobu s pískem. Filtrovaná voda je zbavena veškerých mechanických nečistot a následně je vytlačována přes bazénové trysky zpět do bazénu.

Jak se starat o pískovou filtraci?

Hlavní výhodou pískové filtrace je její snadná údržba - vyčištění písku lze zpětným proplachem pomocí ovládacích ventilů. Zpětný proplach odstraní všechny nečistoty a pískovou filtraci lze opět využít na plný výkon. Užitečným pomocníkem je manometr, který určuje, kdy je potřeba pískovou filtraci propláchnout - zvýšením tlaku na manometru udává signál zanesení filtračního písku a snížený výkon bazénové filtrace.

Během letní sezóny je třeba náplň filtrace proplachovat alespoň jedenkrát za týden. Celková výměna je poté nutná zhruba za 2 až 3 roky podle intenzity používání bazénu. Pro čištění pískové náplně se používá ovládací ventil. Vybíráte-li vhodnou filtraci, zaměřte se na možnosti připojení k bazénu.

Jaké typy pískové filtrace v našem e-shopu doporučujeme:

Písková filtrace BESTWAY Standard průtok 2.006 l/h

Filtrace BESTWAYPísková filtrace značky BESTWAY Standard má průtok 2.006 litrů za hodinu, patří k standardním a levnějším modelům filtrací. Tuto bazénovou filtraci doporučujeme pro ty, kteří vlastní bazén s objemem vody do 10.000 litrů. Objem filtrační nádoby je na cca 25 kg písku. K této filtraci můžete dále zakoupit bazénovou filtrační pískovou náplň 25 kg anebo hadici k filtraci BESTWAY 2 metry + šroubení.

Pro více informací přejděte na detail pískové filtrace BESTWAY Standard s průtokem 2,006 l/h.

Písková filtrace s průtokem 3.066 l/h

Písková filtraceTato písková bazénová filtrace patří mezi nejprodávanější a je určena pro všechny typy nadzemních bazénů. Písková filtrace s průtokem 3,066 l/h je vhodná pro bazény s objemem do 16.000 litrů. Objem filtrační nádoby je na cca 20 kg písku. Součástí balení je také hadice na připojení k bazénům a šesti cestný ventil. K této filtraci lze zakoupit bazénovou filtrační pískovou náplň 25 kg.

Pro více informací přejděte na detail pískové filtrace s průtokem 3,066 l/h.


Písková filtrace BESTWAY Rapid - průtok 3.785 l/h

Písková filtraceTato výkonnější bazénová filtrace je určena pro všechny typy nadzemních bazénů s objemem do 20.000 litrů. Písková filtrace značky BESTWAY Rapid je s průtokem 3,7485 litru za hodinu. Objem filtrační nádoby je na cca 25 kg písku. K této pískové filtraci je automaticky přibalen šesti cestný ventil, hadice na připojení k bazénům a ukazatel tlaku. K této filtraci lze zakoupit bazénovou filtrační pískovou náplň 25 kg.

Pro více informací přejděte na detail pískové filtrace BESTWAY Rapid - průtok 3.785 l/h

Další pískové filtrace:

Písková filtrace BESTWAY Profi - průtok 5.678 l/h

Písková filtrace MARIMEX ProStar 4

Písková filtrace MARIMEX ProStar 6

Jaké další příslušenství k bazénové filtraci lze zakoupit?

Přečtěte si také další články:

Jak postupovat při výběru bazénu a jeho příslušenství

Nadzemní bazén - jaké máte možnosti pro Vaše děti

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody bazénové kartušové filtrace?

Proč potřebuji bazénovou filtraci pro svůj bazén

nebo rovnou přejděte do kategorie bazénové filtrace na našem e-shopu.