Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Outdoor a camping vybavení

Víte, co je základem úspěchu každé vysokohorské túry? Odpověď je jasná, no přeci kvalitní outdoorové vybavení. Nezdá se to, ale na horách je každé kilo na zádech znát, a proto je dobré s sebou vzít jen to, co je opravdu potřebné a důležité. Než se zaměříme, co vše patří do outdoorového vybavení, tak si nejdříve řekneme, co slovo "outdoor" znamená, a které aktivity zde spadají.

Co znamená pojem outdoor?

Slovo "Outdoor" je všeobecné známé a rozšířené a patří zde všechny aktivity, které jsou prováděny venku, v přírodě, na horách, no prostě kdekoliv jinde, než v uzavřeném prostoru. Slovo outdoor je také všeobecně chápán jako označení trávení volného času či pobyt v přírodě.

Jaké jsou nejčastější outdoorové aktivity?

Mezi nejčastější outdoorové aktivity patří například pěší turistika, vodáctví, tábornictví, horolezectví, kanoistika nebo také i jízda na koni. Outodoorových aktivit je opravdu dost, pro které se samozřejmě vyrábí stále kvalitnější potřebné outdoorové vybavení.

Na jaké outdoorové vybavení se tedy zaměřit?

V tomto článku vám blíže popíšeme, jaké outdoorové vybavení je dobré si na vysokohorskou túru vzít, na co rozhodně není dobré nezapomenout, co se vám bude hodit při kempování a stanování.

Výběr outdoorového vybavení a oblečení není dobré podcenit, neboť na nich totiž bude záviset nejen vaše zdraví, ale také celkový požitek z turistiky. Věnujte proto výběru správnému outdoorovému vybavení patřičnou pozornost.

Při výběru outdoorového vybavení je třeba vzít v úvahu tyto otázky:

  • Do jakých podmínek se chystáte?
  • Kolik peněz do outdoorové vybavení chcete investovat?
  • Kde outdoorové vybavení chcete koupit?

Vyrážíte na vysokohorskou túru nebo prostě jen tak do přírody? Na jaké vybavení nesmíte zapomenout?

Sportovní oblečení

OutdoorÚplně tou nejdůležitější součástí celého outdoorového vybavení je kvalitní turistické oblečení. Základem úspěchu nejsou jen kvalitní boty, kvalitní bunda nebo kalhoty, ale je třeba také vybrat správnou vrstvu oblečení - termoprádlo (termo triko, termo spodky, termo spodní prádlo atd.). A co teprve ponožky, rukavice nebo čepice, šátky a čelenky? Chystáte-li se na túru, věřte, že kvalitní oblečení vám pobyt v přírodě určitě zpříjemní.

Chtěli byste si na hory pořídit sportovní oblečení a nevíte, které si vybrat?

Přečtěte si článek Jaké sportovní oblečení vám zajistí pohodlný pobyt v přírodě

nebo přejděte rovnou k výběru sportovní oblečení v našem e-shopu.

Svítilny a čelovky

Chystáte se do přírody, tak si určitě nezapomeňte přibalit nějakou svítilnu nebo čelovku. Svítilny a čelovky jsou ideální pomůcku při jakýchkoliv aktivitách v nočních hodinách nebo v uzavřených prostorách. Všechny svítilny jsou vyrobeny tak, aby byly odolné proti vlhkosti a mohly se požívat tam, kde vám baterka nepostačí. Hlavní výhodou čelovek je, že po tmě můžete dělat cokoliv, protože máte obě ruce volné ? můžete stavět stan, hledat v mapě, balit si batoh nebo třeba vařit. Čelovky se mezi sebou samozřejmě liší a to podle konstrukce a typu baterií.

Chtěli byste si svítilnu - čelovku a nevíte, jaký si vybrat? Přečtěte si článek Jak vybrat svítilnu či čelovku

nebo přejděte rovnou k výběru svítilny-čelovky v našem e-shopu.

OutdoorTrekingové hole

Dnes velmi žádané a oblíbené jsou trekingové hole, nebo také teleskopické hůlky. Trekingové hole oceníte nejen při letních, ale také zimních procházkách v přírodě. Jejich hlavní výhodou použití je ta, že tlumí nárazy na vaše klouby dolních končetin, kyčelní klouby a páteř - hlavně při sestupech. Víte, co jsou to tedy teleskopické hole, k čemu slouží, z čeho se skládají a z čeho jsou vyrobeny? Nevíte, zda si koupit levnější, nebo si raději připlatit?

Přečtěte si náš článek Jak si vybrat vhodné teleskopické hole

nebo přejděte rovnou k výběru trekingové hole v našem e-shopu.

Měřiče

Jestliže se chystáte na túru do přírody, nebo budete provozovat nějaký sport, mohl by se vám hodit některý z měřičů. Hlavní úlohou jednotlivých měřičů je, že vám během provozování sportu či některé jiné aktivity změří aktuální hodnoty daných metrik.

Jaké typy měřičů existují, jaké jsou výhody a hlavní funkce měřičů? Přečtěte si náš článek Proč si pořídit krokoměr, buzolu, stopky, tachometr a další měřiče

nebo přejděte rovnou k výběru měřiče v našem e-shopu.

OutdoorTermosky

Určitě nepostradatelnou součástí outdoorového vybavení je termoska. Termosku oceníte hlavně v zimních měsících, kdy se budete chtít během túry zahřát teplého čaje nebo v létě, kdy vám termoska udrží nápoj pěkně chlazený.

Chcete se dozvědět více o tom, jaké jsou termosky, popřípadě jaké termosky existují, přečtěte si náš článek Termosky jsou nepostradatelnou součástí každého turisty - víte, jak vybrat

nebo přejděte rovnou k výběru termosky v našem e-shopu.

Rozhodli jste se, že půjdete stanovat? Pozor na výběr kvalitního vybavení!

Stany

Základním vybavení, které při stanování budete určitě potřebovat, je kvalitní stan. Stan je totiž místem, kde složíte hlavu po náročné túře v přírodě. Ačkoliv se to nemusí zdát, stany se mezi sebou rozhodně liší a to převážně v těchto parametrech - velikost stanu, kapacita osob ve stanu, použité materiály, prodyšnost, kvalita zpracování, stabilita konstrukce, odolnost použitých materiálů, váhou apod. Je třeba se také rozhodnout, do jakých podmínek stan budete brát, neboť od toho se také odvíjí cena, kterou za něho zaplatíte. Zde neplatí pravidlo, že je vždy nutné kupovat ten nejdražší.

Chtěli byste si zakoupit stan a nevíte, jaký si vybrat? Přečtěte si článek Jak vybrat správný stan

nebo přejděte rovnou k výběru stanu v našem e-shopu.

Spací pytle

OutdoorSpací pytel, neboli také spacák je nejdůležitější věcí, kterou při stanování nepodceňujte. Jestliže se chcete v přírodě dobře vyspat, svůj výběr nepodceňujte. Před samotnou koupí spacáku je dobré se zamyslet, do jakých podmínek a situací budete spacák používat. Tím je myšleno, zda budete spací pytel používat pouze přes léto, nebo ho budete potřebovat v extrémních zimních podmínkách na horách, nebo hledáte pouze univerzální spacák. Spací pytle se mezi s sebou dost liší a to ve svých vlastnostech ? teplotní rozmezí, použitý materiál, rozměry, tvar, objem, prodyšnost, odpudivost vody nebo také hmotnost. Spacák je totiž věc, kterou budete nosit v krosně, a rozhoduje o tom, zda několika ti denní pobyt v přírodě vydržíte a užijete si jej. Investice do něj se vám jistě vrátí a oceníte ho ve chvíli, kdy budete usínat v teple spacáku, zatímco venku bude pršet či sněžit.

Chtěli byste si zakoupit spací pytel a nevíte, jaký si vybrat? Přečtěte si článek Jak vybrat spací pytel

nebo přejděte rovnou k výběru spacího pytle v našem e-shopu.

Karimatky

Pro komfortní nocování není potřeba pouze kvalitního spacáku, ale také kvalitní karimatky. Karimatka je izolační podložka, která izoluje od chladu země, tudíž má veliký vliv na celkový požitek z nocování. I ten nejkvalitnější spacák vás nedokáže bez kvalitní karimatky dostatečně izolovat od chladu ze země. Výhodou je, že na trhu je opravdu široký výběr karimatek v různých kvalitativních a tím pádem cenových úrovních, takže si vybere opravdu každý. Víte, jaké typy karimatek existují? Popřípadě čím se mezi s sebou liší?

Chtěli byste si zakoupit karimatku a nevíte, jaký si vybrat? Přečtěte si článek Jak vybrat karimatku

nebo přejděte rovnou k výběru karimatky v našem e-shopu.

Nafukovací matrace

OutdoorUrčitě si každý vzpomíná na staré klasické nafukovací matrace, které vypadají spíše jako květáková matračka, kdy při jednom přespání si řeknete, už nikdy více. Ráno jste rozlámání a uvědomíte si, že jste vlastně spali na tvrdé zemi. Dnešní nafukovací matrace jsou jiné a především pohodlné. Dnešní nafukovací matrace či postele jsou ideální pro ty, kteří si chtějí zajistit pohodlný odpočinek při kempování, na cestách nebo třeba jen pro příležitostní přespání. Čím to? Je to hlavně díky novým materiálům, tvarům a různým vychytávkám.

Chtěli byste si pořídit nafukovací matraci pro kempování nebo jen tak na přespání? Přečtěte si náš článek Jakou vybrat nafukovací matraci pro kempování nebo jen tak pro občasné přespání

nebo přejděte rovnou k výběru nafukovací matrace v našem e-shopu.

Plánujete s přáteli či rodinou kempování?

Jestli ano, tak v tomto případě se Vám určitě budou hodit následující kempingové vybavení, inspirujte se:

Batohy, cestovní tašky, ledvinky a kapsy

Základem každého cestování je mít všechny věci po kupě. Hned na začátku si musíte říci, kam a na jak dlouho jedete a podle toho si vyberete ideální zavazadlo. Jestliže jedete na krátký jednodenní výlet, postačí vám batoh, jedete-li na delší dovolenou, pak cestování taška. Plánujete vysokohorskou túru, tak v tomto případě se vám bude hodit krosna. Pak jsou tu ještě malé typy zavazadel, jako ledvinky nebo kapsy.

Víte, jak vybrat správný batoh? Přečtěte si náš článek Jak vybrat vhodný batoh

nebo přejděte rovnou do kategorie batohy v našem e-shopu.

Dále můžete vybírat z naší nabídky:

Cestovní tašky

Ledvinky a kapsy

OutdoorKapesní nože

Hledáte správný outdoorový nůž? Kapesní outdoorové nože jsou určeny nejen pro zpracovávání jídel v přírodě, ale také vám usnadní práci například při vyřezávání, zahrocování kůlů nebo také dlabání zářezů. Důležité je, aby outdoorový nůž nebyl ani příliš těžký, ani příliš lehký. Jaký nůž tedy vybrat? Výběr je opravdu neomezený a přizpůsobí se vkusu, požadavkům a ceně snad každého turisty.

Jaké typy kapesních outdoorových nožů jsou a jaký nůž tedy vybrat? Přečtěte si náš článek Jak vybrat kapesní outdoorové nože.

nebo přejděte rovnou do kategorie kapesní nože v našem e-shopu.

Vše pro camping

A to není zdaleka vše. Do základní výbavy kempingového vybavení si určitě pořiďte základní kempingové nádobí - kempingové příbory, sada hrnců, křesadlo, termohrnek, termoska, kempingová konvička. Dále určitě oceníte turistickou lampu, turistický vařič (příslušenstvím jsou kartuše) a další kempingové doplňky.

Zajímá Vás, co vše lze najít v kempingovém vybavení? Přečtěte si náš článek Vše pro kempování

nebo přejděte rovnou do kategorie camping v našem e-shopu.

Přečíst také:

Jaké sportovní oblečení vám zajistí pohodlný pobyt v přírodě

Jak vybrat vhodné termoprádlo - funkční prádlo

Outdoorové bundy - Jak vybrat správnou bundu pro turistiku (vlastnosti, materiály)

Jak vybrat spací pytel, ve kterém neumrznete ani se neupečete

Jak vybírat stany - část 2. parametry stanu

Jak vybírat stany - část 1. základní pravidla

Chůze - nejzdravější a nejlevnější sport zlepší kondici vám i vaší peněžence!

Počasí si nevybereš, kvalitní outdoorové vybavení za dobrou cenu ano!

nebo přejít do kategorie outdoor, camping v našem e-shopu.