Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Odrážedla Yedoo - recenze

Odrážedla Yedoo umožní vašim dětem osvojení si principu udržování rovnováhy a základních pravidel jízdy před jízdou na samotném kole. Kromě toho odrážedla silně připomínají klasické jízdní kolo, což je pro děti velmi atraktivní, mohou tak napodobovat své rodiče.

O značce Yedoo a jejich odrážedlech

Značka Yedoo je původně česká značka firmy Intrea. Vyrábí kromě odrážedel například také koloběžky nebo dětská kola. Tato firma je na trhu již 13 let a je zárukou kvality a cenové dostupnosti, což nám v praxi potvrzují zkušenosti našich zákazníků.

Odlišnosti u jednotlivých modelů Yedoo odrážedel

Yedoo Fifty 50 A - jedná se o odrážedlo bez brzdy, dítě brzdí nohama. Výhodou je samozřejmě nižší cena.

Yedoo Fifty 50 B - odrážedlo je vybaveno brzdou. Jde v podstatě o předchůdce odrážedla Yedoo Too Too B, od kterého se liší vlastně pouze hmotností, váží 3,8 kg. Dále je rozdíl už jen v barevných kombinacích, což je z hlediska užitných vlastností nepodstatné.

Yedoo Too Too B a všechny verze odrážedel edice Čtyřlístek - odrážedla s brzdou, bez dorazů kol. Nejsou vybaveny hlavovým složením řídítek. Hmotnost činí 3.95 kg.

Yedoo Too Too I. nebo Yedoo Too Too C - jedná se o odlehčenou verzi s brzdou. Hmotnost činí 3.7 kg. Kromě toho je vybaveno ložiskovým hlavovým složením řídítek s dorazy.

Odrážedla Yedoo typu Čtyřlístek

Recenzi představíme na odrážedle typu Čtyřlístek. Drobné rozdíly od ostatních modelů, byly vysvětleny výše. Obecně jsou si všechny modely Yedoo co do kvality velmi podobné.

Celkový dojem

Odrážedlo je velmi lehké a připomíná kolo se vším všudy. Délka je stejná jako u odrážedel JD Bug, tedy 83 cm. To postačuje pro děti do 4 let, pokud budete chtít odrážedlo pro dítě uchovat déle, doporučujeme zakoupit delší verzi. Pro větší děti je tak zajištěn vyšší komfort jízdy.

Hmotnost odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Odrážedlo má 3,95 kg. Ve srovnání s JD Bug má tedy skoro o 1 kg víc, ale rozdíl ani při delším nošení v podstatě nepoznáte. Mohutné sedlo navíc nošení ulehčuje.

Sedlo odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Sedlo je velmi pohodlné a dostatečně velké, což dětem zajišťuje pohodlnou jízdu. Výhodou je také jeho velký rozptyl výškového nasazení (34 až 46 cm). Odrážedlo tak lze koupit dětem již od 2 let a naopak výška 46 cm může stačit i pro pětileté děti. Starší děti bude ovšem poněkud omezovat již zmíněná délka odrážedla.

Brzda odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Odrážedla jsou vybavena kvalitními aluminiovými brzdami. Zatím jsme v tomto ohledu nezaznamenali žádnou reklamaci. Brzdu lze lehce zmáčknout a tak s ní nebudou mít problémy ani nejmenší děti, což se u některých odrážedel stávat může. Dvouleté dítě ale obvykle stejně brzdí spíše nohama, takže zde by se dalo uvažovat o modelu 50 A bez brzdy.

Gripy odrážedla Yedoo Čtyřlístek

Gripy jsou pro vysvětlení ta držátka na řídítkách. Gripy na Čtyřlístku mají dostatečný rozměr pro daný věk dítěte. Vnitřní prostor pro ruce má 6,5 cm. Na bocích jsou provedeny zábrany, aby dítěti nesklouzávala ruka dolů z řídítek. Zábrany také dětem chrání, když se někde s odrážedlem odřou nebo spadnou. Materiál je příjemný na dotek.

Závěr k recenzi

Odrážedla Yedoo u nás zakoupíte podle výbavy již od necelých 1500 Kč. Jedná se o nízkou cenu a vzhledem k celkové kvalitě nemůžete koupí tohoto výrobku rozhodně prohloupit. Yedoo rozhodně patří v rámci odrážedel k vyšší třídě.

Na webových stránkách našeho e-shopu můžete nalézt všechny nové modely odrážedel Yedoo, stejně jako odrážedla jiných značek.

Přečtěte si také další recenzi:

Odrážedla JD Bug Billy - recenze

nebo rovnou přejděte do kategorie Odrážedla na našem e-shopu.