Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Odrážedla JD Bug Billy - recenze

Dětská odrážedla umožňují dětem osvojení jízdních návyků a získání stability, než se začnou učit jízdu na běžném kole. Jedná se v podstatě o dětské kolo (bez šlapek). S úspěchem se dají použít už u dětí od dvou let věku.

Děti odrážedlo naučí rovnováze, odhadování vzdáleností i zatáčení. Pro dítě je velkou radostí možnost napodobit své rodiče při jízdě na kole. Je to ideální cesta, jak motivovat dítě k postupnému zlepšování jízdní techniky a pozvolnému přechodu na klasické jízdní kolo. Některá odrážedla umožňují dokoupení šlapátek, díky kterým se z dětského odrážedla stává dětské jízdní kolo, kupujete tak vlastně dva výrobky v jednom.

Odrážedla JD Bug

Jde o velmi oblíbený typ odrážedla nejen v našem e-shopu. To hlavně díky skvělému a dětmi oblíbenému designu, velmi nízké váze a dobré kvalitě. Model odrážedla JD Bug Billy patří k nejprodávanějším dětským odrážedlům. V roce 2015 patřil dle Heureka.cz mezi nejlépe recenzované a nejprodávanější. V diskusích jej lidé považují za nejkvalitnější v poměru k ceně.

Odrážedlo JD BUG je určeno pro děti od 3 do 5 let s maximálním zatížením 30 kg. Jedná se o velice kvalitní model odrážedla za velmi přijatelnou cenu. Odrážedlo je lehké a dobře ovladatelné. Odrážedlo JD BUG je vyrobeno jako první tréninkové kolo pro nejmenší děti. Odrážedlo pomáhá dítěti naučit se koordinaci tělesných pohybů. Vědecké výzkumy zdůrazňují důležitost vývoje těchto dovedností ve velmi ranném věku. Odrážedlo je proto perfektním prostředkem pro motorický vývoj dítěte i pro skvělou zábavu.

Cena odrážedla JD Bug Billy

Cena odrážedla JD Bug Billy se pohybuje kolem 1500 korun. V našem e-shopu jej po slevě pořídíte za 1370 korun.

Sedlo odrážedla JD Bug

Kvalita sedla je pro vaše dítě velmi důležitá. Zejména pokud budete s dítětem absolvovat delší vzdálenosti. Příliš tvrdé nevypolstrované sedadlo může dětem po delším ježdění způsobovat modřiny na zadnici a kolem třísel. Sedlo je na odrážedlu JD Bug z klasického pěnového materiálu, které bývá i na běžných kolech pro dospělé. To jim zajistí komfort i na delších trasách a nedochází ke tvorbě modřin ani po cca 8 km jízdy dítěte (otestováno zákazníky). Na nejlevnějších odrážedlech je sedlo z obyčejného plastu, zde je třeba uvažovat o dokoupení jiného sedla nebo modelu odrážedla v případě, že budete s dítětem absolvovat delší vzdálenosti.

Gripy odrážedla Spartan JD Bug

Řídítka jsou opatřena pěnovými madly příjemnými na dotek, která jsou opatřená širokým zakončením z obou stran, tak aby ruce nesklouzávaly.

Brzda odrážedla JD Bug Billy

V recenzích se často zmiňuje fakt, že brzda se nachází nestandardně na levé straně. Brzdu však lze pomocí imbusového klíče sundat a přemontovat na pravou stranu řídítek. To doporučujeme, protože i na kole je zadní brzda na pravé ruce. Návyk používat zadní brzdu levou rukou by v budoucnu mohl negativně ovlivnit používání zadní brzdy na kole, kde je to naopak. Brzdu sundáte tak, že imbusový klíč prostrčíte přední stranou páky brzdy. Stisk brzdy je pro dítě trošku tužší, dítě si tak musí zvyknout brzdu pořádně zmáčknout, aby k účinnému zastavení odrážedla došlo. Provedení brzd je velmi praktické. Bowden nejde kolem nohou dítěte, ale je vidět až v okamžiku, kdy projde imitací nádržky na benzín. Nikde se tak nemotá, ani dítěti nepřekáží.

Řídítka odrážedla JD Bug Billy

JD Bug Billy má dorazy na řídítka a ty tak nelze přetočit. To zvyšuje bezpečnost jízdy vašeho dítěte.

Hmotnost odrážedla JD Bug Billy

JD Bug Billy má hmotnost 3,5 kg, což jej v porovnání s jinými modely dělá lehčím. Dvouleté dítě jej bez problému zvedne. Odrážedlo JD Bug má totiž rám a další části z ultra lehkého hliníkového materiálu, což zajišťuje jeho bezpečnost a snadnou manipulaci, protože je celková hmotnost odrážedla velmi nízká, a pokud na dítě odrážedlo náhodou spadne, nemělo by ho vážněji poranit.

Výška sedla a délka odrážedla

Odrážedlo Billy je vhodné pro děti od výšky asi 90 cm. Při výšce cca 85 cm, dosáhne dítě pouze špičkami bot, což není vhodné. I přesto se jedná o jedno z nejmenších odrážedel. Nejnižší výška sedla činí 37 centimetrů. Výška řídítek ve středu chytů je 55 centimetrů.

Délka odrážedla je 83 cm. Pokud dítě odloží odrážedlo do 4 let, nemusíte délku odrážedla řešit. Pokud bude dítě jezdit i déle nebo se budou střídat mladší a starší sourozenci, mohou se již při této délce starší děti na odrážedle cítit lehce stísněně.

Odrážedlo JD Bug umožňuje nastavení výšky sedla, takže se vám nemůže stát, že vám dítě po roce z odrážedla vyroste. Celková výška sedadla od země je pro vás nejdůležitějším parametrem při výběru odrážedla. Musí být vhodně zvolena k výšce dítěte. Ideální poloha sedla je taková, aby dítě dosáhlo oběma chodidly na zem, pokud se totiž bude odrážet pouze špičkami, nemůže nohama bezpečně brzdit a bude také hrozit nebezpečí přepadávání dítěte do stran díky nízké stabilitě.

Kola odrážedla

Loukoťová kola jsou opatřena širokými nafukovacími pneumatikami o rozměru 12". Ta dítěti zajistí pohodlnou jízdu i na hrbolatém terénu. Navíc nafukovací kola umožňují dítěti rychlejší jízdu. Kromě toho jsou kola osazena vysoce účinnými zadními bubnovými brzdami, které se ovládají na řídítkách mačkáním páky s lankem, stejně jako na klasickém dospělém kole. Pro dítě je tato imitace dospělého kola velmi atraktivní.

Montáž odrážedla

Odrážedlo dostanete částečně rozmontované, ale celá montáž spočívá pouze v zasunutí řídítek a zašroubování jednoho šroubu přiloženým imbusovým klíčem. Montáž lehce zvládne každý.

Přídavné pedály - odrážedlo se mění v kolo

Jako jediná odrážedla mají odrážedla JD Bug možnost montáže přídavných pedálů. To z nich poté vyrobí klasické jízdní kolo a vy tak pro dítě zakupujete v podstatě dva výrobky v jednom, což se vyplatí. Tyto pedály můžete rovnou zakoupit v našem e-shopu na odkaze přídavné pedály pro odrážedlo JD BUG.

Celkový dojem z odrážedla

Zejména chlapečci ocení design, maminky zase nízkou váhu při přenášení. Vzhledově odrážedlo připomíná dospělé kolo. To i díky nafukovacím (dušovým) pneumatikám s ventilkem. Ty jsou vyvedené do strany. Duši tak lze lépe dofouknout. Výměna duše probíhá jako u běžného dospěláckého kola. Přední i zadní blatník je z pružného plastu. Kovová konstrukce se neprohne, ani když se do ní zapře dospělý člověk. Sváry trubek rámu jsou plně svařované. Plastový výplet kol je z pružného materiálu, který se hned tak nezlomí.

K zvýšení bezpečnosti je vhodné používat vždy bezpečnostní helmu a chrániče stejně jako u jízdních kol.

Přečtete si také další článek:

Odrážedlo Yedoo - recenze

nebo rovnou přejděte do kategorie Odrážedla na našem e-shopu.