Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Nemusíte platit servisákům - montáž infrasauny zvládnete sami

V tomto článku vám popíšeme jednoduchý návod a typy na snadnou montáž infrasauny.

V dnešní době jsou velkým trendem tzv. skládačky, kdy si velkou skříň nebo i bytelnou postel dovezete složenou v krabici a pak (snad) jednoduše doma složíte. Ne jinak je tomu u infrasaun, které se staly součástí domácího wellness. Pokud vám v zakoupení brání pouze představa, že nemáte doma dostatečný prostor, nejste kutil, abyste si infrasaunu do bytu sám smontoval, natož profi nářadí, tak si přečtěte následující návod na stavbu infrasauny - s kámošem to zvládnete i za půl hodinky.

Co udělat před montáží infrasauny?

Ideální je si ještě před samotnou koupí infrasauny dobře rozmyslet, pro kolik osob sauna bude a na stránkách eshopu si zjistit rozměry. Speciální požadavky na konkrétní místo doma určitě nejsou, proto už je jen na vás, zda si saunu dáte do koupelny nebo ložnice. Na rozdíl od finské sauny totiž nevytváří infrasauna páru, tudíž není až tak nutné brát ohledy na správné odvětrávání místnosti - postačí přirozená cirkulace vzduchu.

Místnost, do které chcete infrasaunu umístit, musí mít rovnou podlahu, ideálně také prostor, kde budete saunu montovat. Počítejte také s prostorovou rezervou okolo sauny (cca 50 cm), pro snadnou manipulaci a pozdější možnosti čištění, úprav či oprav. Dveře do sauny potřebují také dostatečný prostor (u vybraných typů si můžete zvolit levé či pravé otevírání dle svých potřeb). Nezapomínejte ani na výšku stropu a při dvoumetrové výšce infrasauny ponechte minimálně 40 cm prostor. Ideální vzdálenost sauny od zásuvky (se vstupním napětím 230 V, tzn standardní zásuvka) jsou 2 metry.

Stavbu infrasauny zvládnete bez odborníka

Domácí infrasauna je tedy díky stavebnicovému systému maximálně mobilní, navíc kvalitní eshop vám doveze saunu zdarma až domů. Je zapotřebí uvolnit prostor pro přenos krabic. Stavbu sauny už si však nemusíte připlácet - stačí poprosit kamaráda či souseda a najít si maximálně hodinku času.

Jak postavit saunu? Všechny součástky jsou přibaleny v krabici a z nářadí vám postačí AKU šroubovák. Součástí balení musí být dle zákona také návod v češtině. Vy, jakožto právoplatný majitel sauny a milovník saunování, můžete montovat a kamarád bude fungovat jako držák stěn. V podkladové desce jsou vodící lišty, do kterých nasadíte stěny infrasauny, následně saunové dveře a až nakonec strop sauny. Všechny části by měly být dobře smontovány, aby se konstrukce sauny při užívání nehýbala, nerozpadala a neunikalo tak teplo.

Po dokončení stavby sauny vše zkontrolujte

Jakmile infrakabina stojí, vychutnejte si interiér a při tom namontujte zbývající komponenty - zejména relaxační lavice do sauny, v některých případech také rádio, ionizátor nebo další doplňky. Vše je v návodu podrobně vysvětleno, není potřeba se bát. Poslední tečkou bude montáž řídící jednotky na zadní stranu sauny. A stavba sauny svépomoci je hotova!

Jakmile je váš miláček připraven (myslíme saunu), měli byste vyzkoušet, zda vše funguje - zapojte až nyní infrasaunu do zásuvky a projděte všechny ovládací prvky (světla, vypínače, rádio, nastavení teploty/času apod.). Nyní je čas poděkovat a poslat kamaráda domů a dopřát si naprosto nepřekonatelný odpočinek v prostředí dřevem vonící blahodárné infrasauny.

Pokud si ani po přečtení tohoto článku na montáž sami netroufáte, nebo zrovna není nikdo po ruce, nezoufejte. Montáž si u nás můžete samozřejmě také objednat zde > montáž infrasauny.

Přečtěte si také:

Jak vybrat infrasaunu

Infrasauna - výborný pomocník pro relaxování a dobré zdraví

Provoz infrasauny je levnější než provoz ledničky