596 633 216

Nadzemní bazény s kovovou konstrukcí

Nafukovací bazény s pevnou podpůrnou konstrukcí

Skládají se z trubkové podpůrné konstrukce, která se do sebe zacvakává pomocí jednoduchých klipsů. Jejich stěna je pořád kolmá a rovná a tak u těchto bazénů při koupání nepřicházíte o koupací plochu, jako je tomu u bazénů nafukovacích. Lépe tak využijete vnitřních prostor bazénů a můžete tak udělat nějaké to tempo navíc. V těchto bazénech se tedy lépe plave.

Jejich montáž je opět velmi jednoduchá. Bazény mohou být kruhové nebo obdélníkové.

K čištění vody u těchto bazénů můžete využít mechanické i automatické vysavače. Je třeba pamatovat, že tyto bazény nelze zakopávat do země, jinak by se zdeformovaly a zničily.

Bazény s plnou stěnou

Tyto bazény jsou vybaveny souvislou plechovou stěnou s antikorozní ochranou a mrazuvzdornou folií. Stabilitu zajišťují svislé kovové vzpěry.

Jedná se o kruhové a oválné bazény. Vnitřní fólie z měkkého PVC je dostatečně bezpečná i pro děti. Na některé typy plechových bazénů můžete umístit i dekorativní fólii, imitující například různé typy dřeva. S pevnou konstrukcí se rozšiřuje pole pro nákup přídavných zařízení jako jsou ohřívače vody, vysavače nečistot či tepelná čerpadla. Kvalitu vody nejlépe udrží písková filtrace. Tyto bazény jsou o něco dražší.

Ceny nejmenších pevných nadzemních bazénů se pohybují již kolem 1700 Kč až několik tisíc korun, větší nás vyjdou i na více než deset tisíc korun bez příslušenství.

Zapustitelné nadzemní bazény

Nejen pro svažité terény jsou určeny nadzemní montované bazény, které lze částečně nebo úplně zapustit do země. Tyto bazény jsou vyrobeny ze speciálně odolných materiálů s vysokou antikorozní ochranou. Jejich konstrukce je pevnější a umožňuje větší výběr z různých objemů a tvarů. Ostatní výše uváděné bazény proto rozhodně nezapouštějte (pokud to není deklarováno výrobcem), nejsou na to stavěny.

Příslušenství nadzemních bazénů

K zahradním bazénům lze dokoupit celou řadu příslušenství. V naší nabídce naleznete různá příslušenství k bazénům, která Vám buď mohou pomoci s jeho údržbou, například plachty, bazénové filtrace, schůdky nebo Vám zpříjemní koupání např. ohřívače, bazénová zastřešení. Nebo se také mohou postarat o zábavu ( skluzavky, protiproudy a podobně ).

Pro hygienicky nezávadnou a na esteticky dobře vypadající vodu je nezbytná také bazénová chemie.

Jak vybírat zahradní bazén?

Při výběru bazénu bychom měli kromě finančních prostředků zhodnotit zejména počet osob a účel použití. Pro děti jsou určeny dětské bazény , které splňují adekvátní nároky.

Dospělí plavci budou volit dražší a větší varianty. Pro kondiční plavání Vám může postačit bazén o rozměrech zhruba 2,5×4,5 m, s protiproudem a hloubkou okolo 1,3 m. Pro rodinu s dětmi je zase dobrou volbou například bazén různě zalomených tvarů nebo bazén s odděleným brouzdalištěm.

Přečtěte si také další články o zahradních bazénech:

Nadzemní bazén - jaké máte možnosti pro Vaše děti

Jak postupovat při výběru bazénu a jeho příslušenství

nebo rovnou vybírejte v kategorii Nadzemní bazény s konstrukcí na našem e-shopu.

Chcete dostávat náš newsletter a mít dopravu nad 2 000 Kč ZDARMA?
Zaregistrujte se