Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Kdo neskáče na trampolíně, není Čech!

Trampolíny zažívají v posledních letech obrovský boom. Můžete je vidět téměř za každým zahradním plotem. Jako první určitě přijde s nápadem koupit tento produkt vaše dítě. A pokud mu vyhovíte, uvidíte, že nebude dlouho trvat a za chvíli bude skákat celá rodina.

Trampolíny již dávno nejsou jen zábavou dětí či sportovní pomůckou na hodinách tělocviku. Skoky na trampolíně jsou od roku 2000 plnohodnotnou disciplínou letních olympijských her. Před pár lety se objevil boom hubnoucích lekcí, tzv. jumping, kde se skáče za doprovodu hudby a zkušeného lektora.

Pozitiva skákání na trampolíně

Věděli jste, že skákání posiluje výdrž, svaly i aerobní aktivitu? Kromě toho navozuje pocity radosti a zároveň posiluje fyzickou kondici nejen dětí, ale i dospělých. Je to vlastně malý adrenalinový zážitek, a má tak výrazné antistresové účinky.

S trampolínou máte o zábavu postaráno

Vymyslet zajímavý program pro děti je někdy, hlavně během prázdnin, nadlidský úkol. Když už nevíte, kam dříve skočit, pořiďte pro děti domácí nebo zahradní trampolínu. Přinese jim tolik zdravé zábavy, že o nich pěkně dlouho neuslyšíte! Navíc naše vlastní trampolíny MASTERJUMP jsou zárukou bezpečného skákání bez věkového omezení, a navíc za výbornou cenu.

Typy trampolín

Na trhu se můžete setkat se třemi základními typy trampolín. První variantou jsou produkty určené na zahradu nebo do tělocvičny, mají proto větší průměr (např. 305 cm) a je dobré k nim pořídit i ochrannou síť bez ohledu na to, jestli na ní bude skákat dítě nebo dospělý. Jejich nosnost se může pohybovat i nad 120 kg.

Druhým typem je trampolína do bytu. Je menšího průměru (do cca 140 cm) a má obvykle nižší nosnost než ta do zahrady. Proto je určena hlavně pro skákání menších dětí. Většinou je k ní možné dokoupit i madlo, které zvýší nejen požitek ze skákání, ale také bezpečí dítěte.

Poslední možností jsou trampolíny na jumping (speciální kondiční cvičení). Je ideální, pokud mají polohovatelné madlo, které se přizpůsobí výšce "skokana". Nosnost bývá kolem 100 kg.

Kromě těchto tří typů existují ale například trampolíny zapuštěné přímo do země, tzv. přízemní, které je ale nutné vždy dobře zazimovat, aby se nepoškodily.

Tvar nemusí být vždy kruhový, méně obvyklé jsou obdélníkové trampolíny, které zaujmou na první pohled. Pro skoky ve vodě jsou na trhu i bazénové trampolíny. Skákání ve vodě je totiž perfektní pro tvarování těla a zlepšení kondice.

Trampolína s ochrannou sítí

V prvních týdnech po nákupu děti od skákání jen tak nedostanete. I proto byste měli dbát na jejich bezpečnost, což v praxi znamená pořídit si ochrannou síť na trampolínu. Uzavřený skákací prostor sníží riziko, že děti ze skákací plochy vypadnou. Naše vlastní značka trampolín MASTERJUMP ještě navíc zaručuje stabilitu a bezpečnost použitím mnoha dalších bezpečnostních prvků, jako jsou zdokonalené uchycení ochranného límce, systém přezek pro uchycení sítě nebo konstrukce z galvanizované oceli odolná proti korozi. Podívejte se na video níže.

Zásady bezpečného skákání na trampolíně

Při používání tohoto výrobku vždy dodržujte maximální nosnost, většina z nich unese 100 kg, některé větší modely (od průměru 365 cm a více) až 120 kg váhy. Takže ani rodiče nebo prarodiče nepřijdou zkrátka. Při skákání se vaši potomci určitě trochu zpotí. Proto je dobré vybavit je funkčním trikem, které odvádí pot a zajistí pocit sucha. A zatímco budou vaši potomci dovádět na trampolíně, vy si na zahradě zahrajte třeba petanque.

Pokud váháte nad výběrem, mrkněte na naše video o trampolínách MASTERJUMP.

Hledáte na léto kvalitní a cenově výhodné trampolíny? Podívejte se na naši nabídku trampolín nebo prozkoumejte celý náš e-shop.

Přečtěte si také:

Jak vybrat správnou trampolínu

Trampolíny MASTERJUMP