596 633 216

K čemu jsou dobré solární ohřevy bazénové vody

Protože šetříme vaše peněženky, je důležité, aby také vaše investice byla do zahradního bazénu co nejlépe využita. S bazénem je úzce spojen solární ohřev, který vám bazénovou vodu ohřeje a koupání tak bude daleko příjemnější.

Proč si lidé ke svým bazénům kupují solární ohřev?

Bazény jsou většinou používány sezónně, a proto, abyste si prodloužili koupací sezónu, díky ohřevu bazénové vody si tento problém vyřešíte. S ohřevem vody se můžete dokonce koupat po celý rok.

Existuje mnoho způsobů, jak si bazénovou vodu ohřát, liší se nejen svým provedením, ale také svou cenou. Vše samozřejmě také závisí na tom, jak velký zahradní bazén máte.

Jaké jsou varianty ohřevu bazénové vody?

Solární ohřev vody

DP2Jde o nejlevnější variantu ohřevu bazénové vody, kterou si můžete zvolit. Solární ohřev vody může mít podobu černé hadicové spirály nebo černého kolektoru. Základním principem je sluneční světlo, které svítí na černou hadici nebo kolektor a vodu tak zahřívá. Je třeba vlastnit pískovou filtraci, na kterou se solární ohřev zapojí - bez ní to prostě nejde. Solární ohřev vody průměrně zajistí ohřev vody až o 6 °C. Tento solární ohřev je určen pro malé bazény, důležité je však mít na zahradě dostatek slunečního záření.

Ohřev tepelnými čerpadly

Nejúčinnější variantou ohřevu bazénové vody je ohřev tepelnými čerpadly. Je opět důležité, aby bazén disponoval pískovou filtrací, na kterou se ohřev napojí. Tepelné čerpadlo čerpá energii z okolního vzduchu, který má nižší teplotu. Na základě komprese a expanze dochází k přeměně energie na vyšší teplotu. Je vhodné používat pro malé i velké bazény. Ceny tohoto ohřevu jsou však daleko vyšší.

Ohřev vody pomocí tepelných výměníků

Tento typ ohřevu bazénové vody lze použít jak pro malé, tak velké bazény. Samotné výměníky lze vyhřívat přes kotle, dále tepelných čerpadel i solárními kolektory.

Elektrický ohřev vody

Jedná se o finančně nejnáročnější ohřev bazénové vody. Na druhou stranu umožňuje využívat bazén v jakémkoli ročním období. Ohřev vody zajišťují průtokové ohřívače, které dokáží ohřát vodu až na 40°C.

Jak fungují solární ohřevy vody?

V současné době se čím dál tím více jako zdroj energie používá sluneční záření. Základní přeměnou sluneční energie je teplo. To je také hlavní důvod zrodu solárního programu a následně také solárních ohřevů. Tímto šetříte nejen přírodu, ale také vaší peněženku.

Na jakém principu funguje solární ohřev Pyramida?

DP3Solární ohřev Pyramida jsou určeny pro nadzemní bazény a zaručuje ekologický a nenákladný ohřev bazénové vody. Tento systém není spojen s elektřinou a nevlastní hlučný motor, je schopen ohřát bazénovou vodu až na 30°C. Typickými znaky tohoto solárního ohřevu je jednoduchá instalace a snadná obsluha.

Jak budete postupovat?Jakmile máte připraven nadzemní bazén a bazénovou filtraci, připojíte solární ohřev Pyramida. Bazénová filtrace pak bude z bazénu vhánět studenou vodu do solárního ohřívače. Voda protéká solárním hadem, ve kterém se díky slunečnímu záření a dané technologii bazénová voda ohřívá.

V našem e-shopu Nejlevnejsisport.cz můžete zakoupit:

Solární ohřev k nadzemním bazénům Pyramida Sun

Tento solární ohřev Pyramida je určen pro nadzemní i zapuštěné bazény a jeho schopnost je ohřát vodu až o 6 °C. Zakoupíte-li si solární ohřev v našem e-shopu, v balíku dostanete solární ohřev, základnu ohřevu, instalační komponenty, kryt ohřevu a vrchlíkový kryt. Tento ohřev je vhodný pro bazény do 7 kubíku vody a jak pro kartušovou a pískovou filtraci.

Máte zájem o tento solární ohřev? Přejděte na Solární ohřev k nadzemním bazénům Pyramida Sun

Solární ohřev k nadzemním bazénům Pyramida XXL

K vašemu nadzemnímu bazénu lze také zakoupit solární ohřev Pyramida XXL, který je větší a výkonnější než předchozí model. Tento solární ohřev je určen jako pro nadzemní i zapuštěné bazény, který dokáže ohřát vodu až o 6°C.

Máte zájem o tento solární ohřev? Přejděte na Solární ohřev k nadzemním bazénům Pyramida XXL

Na jakém principu funguje panelový solární ohřev Slim?

V době vysokých cen energií, rozmachu "zeleným" trendům a vzhledem ke snadné dostupnosti nejrůznějších velikostí zahradních bazénů, je stále více oblíbený solární ohřev bazénové vody. Díky tomuto se rozrostl trh a orientovat se v parametrech a názvech může být někdy složité. Při výběru solárního ohřevu vody je důležité se řídit několika jednoduchými radami - plocha, kvalita, materiál a náročnost instalace solárního panelu.

Novinkou na trhu je solární ohřev Slim. Principem solárního ohřevu Slim je, že pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků, následně ji pak předává vodě, která panelem proudí. Chladná voda je pomocí bazénové filtrace vháněna do solárního ohřevu. Průchodem malými obdélníkovými trubičkami, z kterých je panel tvořen, se voda ohřeje, a poté se vrací zpět do bazénu. Takto pak využíváte zdarma sluneční energii k ohřevu bazénu. Výhodou je, že pevný polypropylen nezrezne a netvoří se ani vodní kámen.

Solární ohřev Slim zvýší teplotu bazénové vody až o 6°C během letní sezóny oproti bazénům bez ohřevu. Je-li chladnější počasí, solární ohřev pracuje hůře, na druhou stranu však stačí maximálně dva teplé dny a teplota se rychle vrátí zpět. Obecně je dáno, že by teplota vody neměla přesáhnout 30 °C. Máte-li bazénovou vodu teplejší než 30°C, nedoporučuje se používat solární panel. Teplá voda vás totiž neosvěží a navíc se mohou tvořit řasy. Rovněž i některé komponenty bazénů mají teplotní omezení. Solární panel umístěte tam, kde je dostatek přímého slunce (alespoň 6 hodin denně). Čím více se sluneční záření opírá do panelu, tím bude výsledek z ohřevu lepší. Dále se doporučuje přes noc bazén zakrýt solární plachtou.

V našem e-shopu Nejlevnejsisport.cz můžete zakoupit:

Solární ohřev k nadzemním bazénům 180 Slim

planekOhřívejte bazénovou vodu zdarma a pořiďte si tento solární ohřev Slim, který je určen pro nadzemní bazény. Díky tomuto solárnímu ohřevu si prodloužíte zdarma svou koupací sezónu a zvýšíte tak koupací komfort. Tento solární panel pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků a předává je bazénové vodě, ohřeje vodu až o 6 °C.

Máte zájem o tento solární ohřev? Přejděte na Solární ohřev k nadzemním bazénům 180 Slim nebo Solární ohřev k nadzemním bazénům 360 Slim.

Přečtěte si také:

Písková, nebo kartušová filtrace do bazénu

Nadzemní bazén - vhodný sezónní bazén pro děti

nebo přejděte do kategorie bazény v našem e-shopu.

Chcete dostávat náš newsletter a mít dopravu nad 2 000 Kč ZDARMA?
Zaregistrujte se