Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Jak vybrat vhodný bazénový vysavač aneb super čistý bazén za pár korun

Samotné pořízení bazénu, bazénové filtrace či bazénového příslušenství, není jedinou investicí, která vás při provozování bazénu může potkat. K tomu, abyste měli bazénovou vodu stále průzračně čistou, bez nečistot, a zároveň bez použití neskutečného množství chemických prostředků, je třeba o váš bazén pravidelně a důkladně pečovat.

K základní výbavě každého zahradního bazénu rozhodně patří bazénový vysavač, nebo také bazénový robot.

Proč je bazénový vysavač tak důležitý?

Bazénový vysavač je velmi užitečným pomocníkem při vaší údržbě a péči o nadzemní či zapuštěný bazén.

Během provozování a používání bazénu, tím mám na mysli - při koupáním, vlivem počasí či vlivem okolního prostředí, se do bazénu dostanou různé mechanické nečistoty, které plavou na hladině. Po čase se tyto nečistoty dostávají do bazénové filtrace, kde se zachytí. Ty nečistoty, které jsou větší váhy, se k bazénové filtraci vůbec nedostanou, ty klesnou až na samotné dno bazénu. Jestliže se tyto nečistoty neodstraní, dojde tak po čase k ovlivnění celkové kvality a vzhledu bazénové vody.

S tímto problémem si hravě poradí bazénový robot, který je schopen vysát všechny nečistoty ze dna bazénu.

Jak často bychom dno bazénu měli čistit?

Vždy záleží, jak zašpiněný bazén máte, to znamená dle vaší potřeby, většinou to bývá tak jednou za čtrnáct dnů. Údržbu bazénového dna můžete oddálit a to například použitím bazénové plachty a to během nepoužívání bazénu. Bazénová plachta krásně kryje vodní hladinu před okolními nečistotami.

Jaké typy bazénových vysavačů existují?

Ruční bazénový vysavač

Tento bazénový vysavač používá sací síly bazénové filtrace. Princip je takový, že koncovku hadice bazénového vysavače připojíme k bazénové filtraci a během zapnutí bazénové filtrace se pomalu posunujeme, vysáváme, robotem nečistoty umístěné na dně bazénu. Tyto nečistoty se poté zachytí v bazénové filtraci.

Poloautomatický bazénový vysavač

Bazénové vysavačePoloautomatické bazénové vysavače jsou daleko komfortnější než ruční bazénové vysavače. Tento typ bazénového vysavače rovněž využívá sací síly bazénové filtrace, avšak se jedná o vyšší třídu robotů.

Mezi výhody poloautomatického bazénového vysavače určitě patří, že ušetří váš čas (pracují bez vaší přítomnosti), dále mají velmi jednoduchou a rychlou instalaci. Tyto bazénové vysavače se samy pohybují po dně bazénu a sbírají nečistoty, samozřejmě za použití připojení k bazénové pískové filtraci. Malou nevýhodou je, že pohyb vysavače není řízený, ale náhodný, to znamená, že se mohou objevit místa, kde poloautomatický bazénový robot vůbec nedojde.

Kvalita vyčištění bazénu poloautomatickým bazénovým vysavačem se pohybuje kolem 80% - je to dané hlavně tvarem bazénu, výkonem bazénové filtrace a nastavením bazénového vysavače.

Automatický bazénový vysavač

Patří k nejlepším a nejvýkonnějším bazénovým vysavačům. Tyto bazénové vysavače přináší velké usnadnění práce a maximální úsporu času během péči o bazén.

Tyto vysavače jsou vybaveny vlastním čerpadlem, to znamená, že nepotřebují ke své práci bazénovou filtraci. Tyto automatické vysavače pracují v několika režimech, jejich ovládání je zpravidla pomocí mikročipu. Velikou výhodou těchto robotů je, že dokáží čistit kromě dna bazénu i celé jeho stěny, včetně místa, kde se voda dotýká stěny, čímž odstraňuje linku, která vzniká vlivem zanášení mastnoty a nečistot z hladiny bazénu. Všechny nečistoty se ukládají do filtračního vaku, který je umístěn v těle bazénového vysavače.

V našem e-shopu Nejlevnejsisport.cz můžete zakoupit tyto plně automatizované bazénové vysavače:

Bazénový robot - vysavač MASTER 100

Bazénový vysavačTento kvalitní plně automatizovaný bazénový vysavač značky MASTER vám dokonale vyčistí plochy vašeho bazénu. Slouží pro kompletní údržbu, není však vybaven dálkovým ovládáním. Tento model vysavače má manuální nebo automatické programy, které mohou být nastaveny na dobu 3 nebo 5 hodin. Uvnitř vysavače je účinný filtrační vak, který slouží k uchycení i těch nejjemnějších nečistot uvnitř bazénu. Následně lze tento vak vyjmout vyčistit. Všechny části bazénového robota jsou navrženy a vyrobeny pro každodenní provoz. Robot je bezpečný dle přísných evropských norem. Pozor! Tento robot není určen pro slanou vodu.

Pro více informací přejděte na bazénový robot - vysavač MASTER 100.

Bazénový robot - vysavač MASTER 200

Bazénový vysavačDruhý model bazénového vysavače značky MASTER je určen pro maximální a kompletní údržbu dna a stěn vašeho bazénu. Tento model je opět bez dálkového ovládání. Jde o plně automatizovaný bazénový vysavač, který je vysoce odolný a přilnavý ke stěnám bazénu. Zaručí tak maximální čistící účinek. Tento vysavač se doporučuje pro tyto povrchy bazénu ? mosaika, kachličky, keramika, beton s bazénovým nátěrem a liniovými povrchy. Uvnitř vysavače je opět filtrační vak pro uchycení těch nejjemnějších nečistot. K tomuto bazénu dostáváte i stojan pro pohodlné přemisťování a skladování bazénového robota.

Stejně jako u předešlého modelu jsou všechny části bazénového robota navrženy pro každodenní provoz a bezpečnost je zaručena přísnými evropskými normami.

Bazénový vysavačPro více informací přejděte na bazénový robot - vysavač MASTER 200.

Bazénový robot - vysavač MASTER 200 RC

Chcete si pořídit bazénový robot s dálkovým ovládáním? Volte tento plně automatizovaný bazénový vysavač značky MASTER s dálkovým ovládáním. Pro více informací přejděte na bazénový robot - vysavač MASTER 200 RC.

Přečíst také:

Jak postupovat při výběru bazénu a jeho příslušenství

Bazény Intex a bazény Bestway

Písková, nebo kartušová filtrace do bazénu

Kompletní péče o váš bazén za dobrou cenu - to je bazénové příslušenství na nejlevnejsisport.cz

Nadzemní bazén - vhodný sezónní bazén pro děti

Bazénová písková filtrace - proč jsou pískové filtrace tak oblíbené?

Bazénová filtrace - základní vybavení každého bazénu!

nebo přejít do kategorie bazénové vysavače v našem e-shopu.