596 633 216

Jak vybrat tenisovou tašku

Tenisové vybavení není pouze o výběru správné tenisové rakety, tenisového výpletu či tenisového míčku. Aby nedošlo k poškození vaší drahé tenisové rakety, abyste mohli pohodlně uložit své tenisové oblečení a další osobní věci, je zapotřebí si pořídit i kvalitní tenisovou tašku.

Sportovní tenisová taška je velmi často nazývána také jako "BAG" (z anglického slova Bag = taška) a patří do základního tenisového vybavení. Jestliže si myslíte, že vám stačí obyčejná "igelitka", nebo nějaká menší cestovní taška nebo batoh, rozhodně to není adekvátní náhrada a nikdy neposkytne ty výhody, které taška na tenis má.

Kritéria výběru tenisové tašky - na jaké parametry se zaměřit:

Pokud jdete cestou, že si chcete pořídit opravdu kvalitní tenisovou tašku, můžete si být zcela jisti, že vaše tenisové vybavení včetně vašich osobních potřeb (obuv, oblečení), bude bezpečně uskladněno před nepříznivými vlivy okolních teplot či jiných přírodních živlů, například voda, vlhkost, vysoká či nízká teplota.

Účel tenisové tašky

V dnešní době je nabídka tenisových tašek široká, mimo rozdílných velikostí, barev a vzorů, nadstandardních funkcí a praktických prvků, se prodávají i tašky s běžnými, jednoduchými funkcemi.

Při výběru tenisové tašky je třeba si uvědomit, k jakému účelu tašku vůbec potřebuji a co všechno budu v tašce nosit. Výběr záleží na naší náročnosti a požadavcích. Někomu stačí obyčejná jednoduchá tenisová taška, někdo vyžaduje, aby tenisová taška byla maximálně spolehlivá, a která je vyrobena z prémiových materiálů, je vybavena nejlepší výbavou a polstrovaným zádovým systémem.

Základem je však se zaměřit na důležité základní prvky, které by taška měla mít, určitě ji dlouhodobě oceníte a budete spokojeni.

Taška na tenisMateriál tenisové tašky

Všechny kvalitní tenisové bagy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního thermoizolačního a voděodpudivého materiálu. Tímto tenisový bag dokáže zabránit k poškození vaší drahé tenisové rakety a to například vlivem přímého slunečního záření.

Zádové popruhy tenisové tašky

Jedním z parametrů, které je třeba vzít při výběru tenisové tašky v úvahu, jsou zádové popruhy. Tyto popruhy oceníte hlavně při delších pěších trasách, při jízdě na kole atd. Uvědomte si, že si tenisovou tašku nekupujete jen na pár měsíců, jestliže popruhy nepotřebujete, nevadí, mohou se vám však v budoucnu hodit, popřípadě je možné je kdykoliv odepnout a uschovat v případě potřeby.

Samostatný prostor tašky pro umístění obuvi

Tenisová taška by měla mít samostatný vak či prostor určený pro obuv. Tento prostor oceníte hlavně v případě, že hrajete tenis na antuce.

Konstrukce tenisové tašky

Tenisová taška by měla mít dostatečně pevnou konstrukci. Pevná konstrukce tašky na tenis zajistí dostatečnou ochranu vaší tenisové rakety.

Středové ruční a boční ucho tašky na tenis

Pro lepší manipulaci s tenisovou taškou je zapotřebí, aby byla vybavena středovým ručním a bočním uchem. Boční ucho je dobré v případě, že stavíte tašku na boční hranu.

Rozdělení tenisových tašek

Základním ukazatelem, podle kterého tenisové tašky rozdělujeme, je velikost. Obvykle se tenisové tašky vyrábějí ve třech velikostech. U tenisových tašek se většinou uvádí celkové množství tenisových raket, které se do tašky vlezou. Je to určeno převážně pro závodní hráče, kteří si s sebou nosí navíc náhradní tenisové rakety.

Tenisová taška ve velikosti 1

Tenisové taškyDo této skupiny patří tenisové tašky, které mají velký rozměr a objem a jsou v praxi označovány jako x12, 12-Pack, Mega Bag, apod. Obecně mají 3 hlavní sekce a vlezou se do ní až 12 tenisových raket (někdy i více). Tyto tašky jsou vhodné pro hráče, kteří potřebují prostor. Do standardní výbavy patří zádové popruhy, dají se nosit stejně jako batoh, mají také samostatný prostor či vak na obuv.

Taška je určena pro ty, kteří na tenis nesou s sebou více než tři tenisové rakety, obuv, sportovní oblečení, více než dvě tuby s tenisovými míčky, láhev na vodu, ručník a další hygienické věci, doklady a další osobní věci.

Mezi hlavní výhody těchto tenisových bagů je dostatečný prostor na všechny věci, které na trénink potřebujete, další výhodou je, že lze tuto tašku nosit na zádech, stejně jako batoh, čímž vám taška umožní například jízdu na kole.

Nevýhodou je, že v případě plného naložení tašky, je obtížná manipulace s taškou a nevhodná na dlouhé pěší docházky na tenis.

Tenisová taška ve velikosti 2

Patří zde tenisové bagy menších rozměrů a objemu a jsou v praxi označováno jako x6, 6-Pack, Combi bag apod. Obvykle mají dvě hlavní oddělení a vlezou se do ní až 6 tenisových raket. Součástí jsou dva samostatné popruhy, umožňují i nošení na zádech.

Mezi hlavní výhody patří, že mají kompaktní velikost a možnost nosit tašku na zádech podobně jako batoh. Tato varianta tašek nemá některé prvky a funkce tašek první kategorie.

Tenisová taška ve velikosti 3

Třetí skupina tenisových bagů je obsahově a objemově menší a pojme jednu tenisovou raketu a základní potřeby hráče. Tento typ tašek má jednoduchou výbavu a je vybavena jedním popruhem na rameno. Tyto tašky lze pořídit za nízkou cenu, což je hlavní výhodou tohoto typu bagu.

Tenisové batohy

Alternativou mezi tenisovými bagy jsou batohy. V praxi jsou některé batohy vybaveny lepší výbavou než některé samotné jednokomorové tenisové tašky. Jestliže hledáte spíše batoh, můžete se setkat s batohem, který má základní funkce tenisové tašky - speciální prostor pro raketu, vypolstrovaný zádový systém, zádové popruhy, samostatný prostor pro obuv, spoustu odkládacích kapes, celoplášťová ochrana batohu, ochrana gripu atd.

Doporučujeme tyto tenisové tašky:

Tenisová taška MERCO Tournament Line T12

Tato tenisová taška je ideální na přepravu tenisových, squashových či badmintonových raket. Je určena pro přepravu až 12 tenisových raket, má 2 zádové popruhy.

Přejít na tenisovou tašku MERCO Tournament Line T12

Tenisová taška BABOLAT Club RH X6

Tato tenisová taška značky BABOLAT patří do kolekce Club Line. Tato taška má objem 40 litrů a vleze se do ní až 6 tenisových raket. Součástí jsou kapsy na tenisové rakety, hlavní samostatnou kapsu na tenisovou obuv a kapsu určeno pro doplňky a osobní věci.

Přejít na tenisovou tašku BABOLAT Club RH X6

Tenisová taška HEAD Women Club Bag

Pro ženy doporučujeme tuto elegantní tenisovou tašku značky HEAD. Tato taška má optimální strukturu přihrádek a kapes pro ještě vyšší funkčnost. Hlavní důraz byl však kladem na styl a design. Tato taška nabízí tepelně odizolovanou kapsu na jednu tenisovou raketu a vnitřní síťovanou kapsu. Součástí jsou nastavitelné ramenní popruhy.

Přejít na tenisovou tašku HEAD Woman Club Bag

Přečtěte si také:

Tenis, squash, badminton a další raketové sporty

Vše o tenise a jeho vybavení

Tenisové rakety - základní průvodce správného výběru

Tenisové rakety Babolat a tenisové rakety Head

Jak vybrat míčky na tenis?

Jak vybrat vhodný tenisový výplet?

nebo přejděte rovnou k výběru tenisové tašky v našem e-shopu.