Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Jak vybrat tenisovou raketu - základní ponaučení

Chystáte se sobě nebo někomu jinému koupit tenisovou raketu?

Seznamte se nejdříve s těmito základními radami a tipy, jak vybrat tenisovou raketu, tak aby vám padla do ruky! Tenisová raketa musí splňovat hned několik kritérií, pokud mají vaše míčky patřičně svištět! Jak vybrat tenisovou raketu vám vysvětlí vaše sportovní e-shop www.nejlevnejsisport.cz, kde už na vás čekají kvalitní tenisové rakety za skvělou cenu!

Délka tenisové rakety

Tenisová raketa musí velikostně korespondovat s výškou hráče, která se s věkem přirozeně mění. Na našem webu jsme vám výběr usnadnili a tenisové rakety pro děti a juniory vyčlenili do zvláštních sekcí (stačí kliknout na odkaz). I tak si raději zapamatujte, že tenisová raketa pro děti by měla měřit do 680 mm, pro dospělé 680 až 690 mm a tenisová raketa pro vyšší hráče i nad 690 mm.

Velikost hlavy

Hlava rakety, jak je nazývána vypletená část rakety, je důležité kritérium zejména u tenistů začátečníků. Čím větší plocha hlavy, tím snazší a úspěšnější bude vaše hra. Začátečníci proto volí prostornější hlavy (691 až 740 cm2) zatímco pokročilí a profesionální hráči ocení i malé hlavy tenisových raket (690 až 600 cm2).

Hmotnost rakety

Především děti a junioři by měli volit lehčí a pro ně ovladatelnější tenisové rakety. Kromě zdravotních potíží by jim těžší rakety zbytečně komplikovaly prvotní návyk a osvojení hry. Těžké tenisové rakety však zajistí větší ovladatelnost a jistější kontrolu míčku, bez čehož se profesionální tenista neobejde.Tloušťka rukojeti

Tenisové rakety se liší i pokud jde o tloušťku tzv. gripu neboli rukojeti. Děti a ženy budou potřebovat tenčí rukojeti (označení 4'=0 a 4 1/8'=1), hráči s velkými dlaněmi volí naopak širší velikost (4 1/2'=4). Tenčí grip doporučujeme i tehdy, pokud si nejste jisti, jaký model vám bude sedět. Tloušťka rukojeti se totiž dá zvětšit s pomocí tenisové omotávky (overgrip).

Výplet

Ve většině případů naše tenisové rakety dodáváme už s výpletem. Ten si však můžete zakoupit podle své volby a svých požadavků i zvlášť - týká se hlavně profesionálních a závodních hráčů. Zatímco mladším a příležitostným tenistům bohatě vystačí struny z umělých materiálů, profesionálové patřičně docení tzv. přírodní výplety, jimiž jsou vybaveny závodní tenisové rakety.

Vyvážení rakety

Má vliv na dynamiku a kontrolu úderu. Vyvážení v oblasti hlavy rakety vyhovuje začátečníkům, kterým zajistí silnější úder. Pokročilí, techničtí hráči lépe zužitkují vyvážení na střed či do ruky, které umožňuje přesnější kontrolu míčku.

Na závěr znovu připomínáme, že tenisové raketyse vyplatí vybírat ne podle ceny, ale po objektivním zhodnocení věku a zkušeností hráče. Proto uděláte nejlépe, budete-li se řídit kategoriemi typu hráče, které najdete na našich webových stránkách.