Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Jak vybrat rakety na stolní tenis

Stolní tenis jinak též ping pong je tak návyková hra, že se ani nenadějete a míčky budou pod vašimi údery lítat rychlostí světla!

Velice záhy zjistíte, že kvalita vaší ať útočné, či obranné hry závisí hlavně na kvalitě a správném výběru vaší rakety na stolní tenis. Koupi pingpongové pálky by tedy mělo předcházet základní seznámení s typy, vlastnostmi a správným použitím této sportovní pomůcky.

Jak vybírat pálky na stolní tenis, se dočtete právě v tomto článku, kde vám také představíme některé rakety z našeho sportovního velkoobchodu www.nejlevnejsisport.cz.

Pálka na stolní tenis

Profil sportovní pomůcky

Každá pingpongová raketase skládá ze dřeva (prkna) a potahu. Přirozenou součástí je rukojeť, která může být rovná, ale též konkávníči jinak anatomicky přizpůsobená, a tím pohodlnější. Zejména typ a tvrdost dřeva a potahu významně ovlivňují ráz vaší hry, a proto se vyplatí jim věnovat pozornost.

U pingpongových raketplatí jedno pravidlo: čím větší rychlost, tím menší je kontrola míčku a naopak.

Pingpongové pálky pro obrannou hru(a pro začátečníky a mírně pokročilé)disponují měkčím povrchem, který zaručuje větší ovladatelnost a kontrolu míčku, na druhou stranu však znemožňuje opravdu rychlý úder.Pingpongové rakety pro útočnou hru se pak vyznačují tvrdším, nepružným povrchem, který vám zajistí rychlou rotaci míčku na úkor kontroly a vykrývání úderů soupeře.

Vybírámepingpongové rakety

Podle parametrů

Pálky na stolní tenis, které naleznete v našem velkoobchodě, jsou doprovázeny údaji o jejich parametrech.

Jedním z nich je tloušťka potahu, u něhož platí, že:
- pro univerzální hru (a začátečníky) by se měla pohybovat v rozmezí 1,3-2 mm,
- pro útočnou hru v rozmezí 1,5 mm a více,
- pro obrannou hruv rozmezí 1-1,5 mm.

Kvalitnější, profesionálnější pingpongové rakety mají ve svém popisku též důležité informace o rotaci, kontrole a rychlosti pálky. Tyto údaje jsou vyjádřeny pomocí stupnice 1 až 10, případně 10 až 100. Platí, že čím vyšší je číselná hodnota, tím rychlejší, kontrolovatelnější atd. konkrétní raketa je.

Útočnější hráči proto ocení například model DONIC Waldner 800, kde rotace a rychlost převyšují kontrolu a pálka hráči umožňuje rychlé, smrtící smeče. Naopak středně pokročilým hráčům se bude hrát lépe s pálkou SPONETA HotDrive, která zaručuje vyváženost kontroly i rychlosti hry.

Pálky na stolní tenis podle typu hráče

Pingpongové pálky pro začátečníkykoupíte i do 200 korun. Hodí se začátečníkům a rekreačním hráčům. Vhodným řešením do začátků může být tento set na stolní tenisobsahující dvě pálky, dva míčky, síťku i obal.

Pokud však chcete skutečně určovat dynamiku a rychlost své hry, rozhodně doporučujeme investovat pár stovek navíc a zaměřit se na kvalitní, vyvážené rakety na stolní tenis. Nejen skuteční profesionálové ocení zejména certifikované pálky značky DONIC Waldner, jež disponují konkávní rukojetí se systémem ABP a hlavně kvalitním povrchem a potahem, s nimiž to bude na vašem pingpongovém stole opravdu lítat!

Pálky na stolní tenis zakoupíte v našem velkoobchodě sportovních pomůcek za ty nejlepší ceny a v plnohodnotné kvalitě. Sledujte aktuální slevové akce a vyberte si pingpongovou raketu, která vám opravdu padne do ruky!

Přečtěte si také:

Vše o stolním tenise neboli ping pongu

Stoly na stolní tenis

Jak vybrat stůl na stolní tenis neboli také pingpongový stůl

Jak vybrat pálky na stolní tenis

Jak vybrat míčky na stolní tenis

Jak vybrat síťky na stolní tenis

Jaké příslušenství na stolní tenis lze dokoupit

nebo přejděte rovnou k výběru raket na stolní tenis v našem eshopu.

ShopRoku