Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Jak vybrat krokoměr

Úvod

O krokoměru samotném, jeho funkcích a principu, na jakém funguje, jste se dozvěděli v samostatném článku. Nyní si můžete přečíst pár rad, které vám při výběru krokoměru mohou usnadnit práci. Pokud nebudete rozumět některým pojmům v tomto článku, přečtete si nejprve obecný článek o krokoměrech, ve kterém je daná problematika vysvětlena.

Samostatný krokoměr nebo senzor do chytrého mobilního telefonu?

V první řadě můžete řešit otázku, zda si místo krokoměru nepořídit pouze senzor ke svému chytrému telefonu či pulsmetru. Zde je třeba zvážit fakt, že se sice může jednat o jednodušší a levnější variantu jak s pravidelným tréninkem pomocí krokoměru začít, chytrý telefon však také může mít své nevýhody. Musíte mít na paměti, že pokud budete využívat mobilní telefon stejně jako krokoměr po celý den, vaše baterie může ke sklonku dne být zcela vybitá v závislosti na tom, jak často jej používáte k jiným aktivitám. Dobíjení telefonu bude problematické zejména na pochodech v přírodě, zvláště dlouhodobých, vícedenních. Kromě toho je u chytrých telefonů obvykle problém s odolností vůči vlhku, prachu a mechanickému poškození. Specializovaný přístroj, u kterého vám baterie vydrží až kolem půl roku, a který je konstruovaný na používání v náročnějších podmínkách, je z tohoto pohledu určitě výhodnější.

Způsob využití

Zamyslete se, jak intenzivně budete krokoměr používat. Méně náročný uživatel, který sportuje spíše rekreačně nebo sporadicky, si jistě vystačí s levnějším modelem. Aktivní sportovec, který chce vylepšit své tréninky, nebo člověk odhodlaný dlouhodobě podstupovat intenzivní váhově redukční program, bude hledat kvalitnější přístroj. V prvním případě si vystačíte například s levnějšími modely s mechanickým kyvadélkem, náročnější uživatel může hledat spíše moderní krokoměry vybavené elektromechanickými senzory (MEMS).

Funkce krokoměru

Zamyslete se nad tím, co všechno vlastně očekáváte od vašeho nového krokoměru z hlediska funkcí. Chcete-li trénovat chůzi na vysoké úrovni anebo nejen chůzi, ale také běh či další sportovní aktivity, volte krokoměr s příslušnými funkcemi. Obvykle téměř všechny modely krokoměrů dokáží kromě samotného počítání kroků určovat uraženou vzdálenost, čas a spálené kalorie. Nadstandardní funkce obvykle zahrnují aerobní kroky, čas v aerobním pásmu, stopky či výpočet průměrných hodnot. Výhodné bude rovněž pořídit krokoměr, který nabízí možnost záznamu dat do počítače a dlouhou paměť, se kterým budete moci své tréninky na základě těchto záznamů optimalizovat k dosažení maximálních výsledků. V těchto případech bude také vhodné myslet na výhodné propojení s pulsmetrem (o výhodách používání pulsmetru viz odkaz na článek o pulsmetrech).

Velikost krokoměru

Ač se může zdát otázka velikosti banální, je třeba myslet na to, že například jedinci, kteří potřebují brýle ke čtení, mohou mít problémy u některých přístrojů se čtením poměrně malého displeje. Proto je vhodné, vyhledat si na internetu obrázek nebo údaje o rozměrech daného přístroje. Menší krokoměr se totiž sice lépe nosí, ale na druhou stranu mívá titěrnější displej. Pokud krokoměr zakoupíte u nás nebo v jiném internetovém obchodě a zjistíte, že vám z tohoto hlediska nevyhovuje, neváhejte nás ihned kontaktovat, krokoměr vám bude zdarma vyměněn za vhodnější variantu.

Závěr

Je třeba mít na paměti, že hlavním motivem je zvýšit efektivitu pravidelných tréninků nebo změnit vlastní životní styl a dosáhnout kýžené pravidelné zvýšené sportovní aktivity a fyzickou kondici. K tomuto účelu si obvykle vystačíte pouze s jednoduchým přístrojem. Krokoměr však může sloužit jaké výborný motivátor a prostředek zpestření pravidelného cvičení. Špičkové funkce využijí zejména aktivní sportovci praktikující nejen samotnou chůzi, nebo jedinci odhodlaní využívat tento přístroj intenzivně a dlouhodobě.

Přečtete si také další článek týkající se krokoměrů:

Krokoměr - vaše cesta k dobré kondici a zdravému životnímu stylu.

Nebo přejděte rovnou do kategorie "Krokoměry" na našem e-shopu.

ShopRoku