Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Jak vybrat infrasaunu

Teplo má blahodárné účinky na organismus. Uvolňuje, relaxuje, zbavuje bolesti, řeší problémy se spánkem, posiluje imunitu a pomáhá v odpočinku. V zimním období, kdy slunce vidíme sporadicky a navíc je jeho účinek velmi slabý, si k tomu můžete pomoci prostřednictvím infrasauny.

Infrasauny už jsou dnes navíc levné jako nikdy, malé jedno a dvoumístné koupíte už za ceny pod 20 tisíc korun. Pokud si hodláte u nás zakoupit infrasaunu a nemáte zkušenosti s jejich vlastnostmi, zpracovali jsme pro vás tento článek, který vám pomůže se v problematice zorientovat a zvolit si pro vás správný druh infrasauny.

Kritéria výběru infrasauny

Při výběru infrasauny je důležité zvážit, zda při jejím používání budete dávat přednost individuálnímu či společnému relaxování a tedy počet lidí, který bude saunu najednou používat.

K tomu bude třeba většího prostoru v infrasauně, což zákonitě bude zvyšovat její cenu. Zvažujeme tedy zejména to, kde bude infrasauna umístěná, jak velká má být, pro kolik lidí má mít prostor, kolik za ní budeme chtít zaplatit.

Umístění infrasauny

Při výběru infrasauny je nutné si v prvé řadě uvědomit, kde ji budeme chtít umístit. Infrasauna v panelovém domě bude pochopitelně mít zcela jiné rozměry než infrasauna v rodinném domku. Můžeme si ji postavit také na zahradu. Velikost infrasaun je určená podle počtu osob. Nejmenší sauny mají rozměry kolem 90 x 90 x 190 centimetrů. Tyto infrasauny jsou nejlevnější a můžete je umístit i do menšího bytu. V naší nabídce lze v této kategorii pořídit například kvalitní a cenově dostupné infrasauny od značky Master např.: MASTER i252 carbon.

Největší modely infrasaun naopak dosahují rozměrů až 210 x 195 x 230 centimetrů. Zde se řadí například nejdražší špičkové modely infrasaun. V naší nabídce můžete nalézt například model špičkový DeLuxe 4004 - karbonová topidla či DeLuxe 4440 CB/CR rohová. Samozřejmě je nutno počítat s mnohem vyšší cenou.

Využití infrasauny z hlediska počtu osob

Typ a velikost infrasauny vybírejte i podle toho, zda v ní budete trávit čas sami anebo v něčí společnosti (partner, rodina, přátelé a podobně). Infrasauny se vyrábí pro jednu až šest osob. Infrasauny pro jednu osobu jsou ideální pro individuální odpočinek. Infrasauny pro dva zase pro partnerské použití. Infrasauny pro více lidí jsou vhodné pro rodiny s dětmi či wellness zařízení.

Materiál saun

Poté, co se rozhodnete o velikosti a tvaru vaší infrasauny, zaměřte se také na materiál, ze kterého je vyrobena. Velmi často jsou infrasauny vyrobeny z kanadské borovice, jde o tzv. hemlock. Toto exkluzivní saunové dřevo s jemnou strukturou je velmi stabilní, minimálně pracuje a nekroutí se. Infrasauna z hemlocku je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici. Dále se používá kanadský jedlovec a červený cedr.

Typ dřeva vybírejte také podle toho, aby vaše sauna zapadla do vašeho interiéru. Pokud se rozhodnete pro nákup venkovní infrasauny, bude potřeba, aby tato měla speciální povrchový nátěr, kvalitní střechu a silnější izolaci, aby odolala nepříznivým venkovním vlivům.

Technologie infrasaun

Infrasauny se od sebe odlišují také na základě různých technologií infrazářičů. Na výběr máme infrazářiče keramické anebo karbonové světelné celoplošné fólie. Jejich účinek se liší v intenzitě působení, tvorbě tepla i životnosti.

Karbonové topidlo se zahřívá o něco pomaleji, ale distribuce infračervených paprsků je mnohem rovnoměrnější a efektivnější. Keramická topidla jsou ve srovnání s karbonovými levnější, ale mají menší životnost (asi 8 000 hodin), což například při běžném saunování třikrát týdně 45 min znamená životnost kolem 60 let. Karbonové zářiče mají životnost až 12 000 hodin, tedy až 90 let.

Keramické zářiče jsou vhodnější spíše do menších infrasaun. Karbonové zářiče jsou vhodné zejména do těch saun pro větší počet osob, protože jsou více vodivé. V každé infrasauně je odlišný počet těchto zářičů. Tento počet se odvíjí od velikosti sauny a počtu osob, pro které je infrasauna určená. Ty největší infrasauny jich mají i 12.

Příkon infrasauny

Velmi důležitým údajem pro vás bude samozřejmě příkon infrasauny, který určuje spotřebu energie. Ty nejúspornější infrasauny mají příkon okolo 750 Wattů. Průměrné infrasauny mají příkon, který se pohybuje okolo 2000 Wattů, takový výkon má například luxusní infrasauna HANSCRAFT Panamera.

U velkých infrasaun musíte někdy počítat s vyšším příkonem, jako je tomu například u modelu DeLuxe 4440 CB/CR rohová. Na druhou stranu i velké infrasauny určené pro 3 - 6 osob nemusí mít vždy velkou spotřebu, na trhu jsou i takové sauny, které mají příkon okolo 2250W, jako například u infrasauny HANSCRAFT Valencia.

Vlnová délka zářiče

Při výběru infrasauny si také musíme všímat vlnové délky, jakou zářiče vyzařují. Obecně platí, že čím je vlnová délka nižší, tím je účinek na váš organismus intenzivnější. Čím je naopak delší, tím více působí relaxačně. Některé infrasauny nabízí hned několik délek pro různé využití.

Celková hmotnost infrasauny

Hmotnost infrasauny nás bude zajímat také. Nejlehčí infrasauny určené jedné osobě váží jen kolem 76 kilo, ty nejtěžší pro více osob, mohou vážit i více než 400 kilogramů.

Příslušenství

Jelikož je infrasauna určena k léčbě a relaxaci, je výhodné, aby měla příslušné vybavení. Dnes už je samozřejmostí například rádio či MP3 přehrávač. Některé infrasauny mají také kyslíkový ionizátor a ozónový generátor. Díky tomu pak v infrasauně můžete dýchat vzduch, který je podobný tomu ve vysokých horách. Ozón zase slouží jako regulátor imunity. Ionizátor a ozónový generátor ocení zvláště alergici a astmatici.

Doporučujeme si také zakoupit saunové esence, které jsou vhodné zejména při dýchacích potížích. Ke péči o pokožku se vám zase budou hodit peelingové soli.

Cena infrasaun

Cena infrasauny se odvíjí od její velikosti, kvality použitých matriálů a provedení. Uvedeme vám přibližný přehled cenových relací jednotlivých druhů infrasaun podle jejich velikosti:

  • Infrasaunu pro 1 osobu si můžete koupit již za necelých 16 000 korun.
  • Infrasauna pro dvě osoby je na trhu dostupná již od 18 000 korun.
  • Infrasauna pro tři osoby se prodává již od 23 000 korun.
  • Infrasauna pro 4 osoby se prodává za cenu okolo 35 000 korun a více.
  • Infrasauna pro 6 osob se prodávaá cca od 50 000 korun.

Přečtete si také článek o výhodách a zdravotních účincích infrasaun

Infrasauna - výborný pomocník pro relaxování a dobré zdraví

nebo přejděte rovnou do kategorie Sauny na našem e-shopu.