Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Jak vybrat hokejové kalhoty - základní výbava hokejisty

Jak jste si už mohli přečíst v předchozím článku Hokej patří mezi nejoblíbenější zimní sporty vůbec. Co vše patří do základní hokejové výstroje a jak ji vybrat, do základní výbavy každého hokejisty patří bezesporu kalhoty na hokej.

K čemu jsou hokejové kalhoty převážně určeny? Hlavní funkcí hokejových kalhot je ochránit hokejistu proti nárazům u mantinelu nebo častým pádům na led. Pořizujete-li si kalhoty na hokej, můžete si být jisti, že vám ochrání vaše stehna, kyčle, ledviny, případně vyšší modely hokejových kalhot vám ochrání dokonce vaši páteř.

Vybíráte-li pro sebe či pro své dítě hokejové kalhoty, je třeba si uvědomit, že kalhoty na hokej plní velmi důležitou funkci, tj. ochranu vašeho těla. A proto je třeba správný výběr hokejových kalhot nepodcenit.

Než se pustíte do výběru hokejových kalhot, položte si dvě základní otázky, a to:

  • Jakou úroveň hokeje hraji?
  • Jakou úroveň ochrany při hře vyžaduji?

Jaké kalhoty na hokej jsou tedy pro vás nejlepší? Mezi jednotlivými modely hokejových kalhot jsou poměrně velké rozdíly a to převážně v použitých materiálech, v množství výztuhy či četnosti výztuhy, nebo také v systému uvazování.

Obecně lze říci, že čím vyšší model hokejových kalhot, tím více kvalitnějšího vnějšího materiálu tyto hokejové kalhoty obsahují a tudíž nesou s sebou více ochranných prvků. Nižší modely hokejových kalhot poté logicky obsahují méně ochranných prvků a jsou vybaveny horším vnějším materiálem, což se poté samozřejmě může poznat na úrovni a kvalitě odolnosti.

Nutno podotknout, že ne vždy platí, že profesionální hráč hokeje musí mít za každou cenu nejvyšší třídu hokejových kalhot. Musím také říci, že mnoho výztuhy a plastových chráničů (celkově vyšší hmotnost chráničů) způsobuje hokejistovi omezenější pohyb na ledu. V profesionálním hokeji se můžeme setkat s nemálo hokejisty, kteří hrají v modelu hokejových kalhot střední třídy. Hokejové kalhoty nižší třídy jim totiž nabídnou lepší rozsah pohybu na ledě a to díky odlehčené hokejové výbavy. Samozřejmě na úkor snížené úrovni ochrany. Ochranné prvky hokejových kalhot - Základní prvky ochrany, které jsou při výběru kalhot nejdůležitějšími?

Hokejové kalhoty je třeba vybrat podle toho, jaký stupeň ochrany hokejové kalhoty mají, popřípadě jaký stupeň ochrany vyžadujeme.

Kalhoty na hokejHokejové kalhoty mohou obsahovat tyto ochranné prvky:

  • ochrana spodní části páteře,
  • zesílená ochrana boků,
  • ochrana stehen.

Samozřejmostí je, že vyšší modely hokejových kalhot nabízejí všechny tyto ochranné prvky a nejen to, umožňují také nejvyšší možnou úroveň této ochrany.

Jestliže jste hokejista amatér či poloprofesionál, bohatě vám postačí základní (nižší) modely hokejových kalhot. Tyto modely vám dostatečně ochrání vaše stehna, kostrč a také ledviny.

Utahování hokejových kalhot - Jaký systém utahování hokejové kalhoty nabízejí?

U všech modelů hokejových kalhot se můžete setkat se zhruba stejným systémem utahování, to znamená systém utahování kalhot v pase.

Při výběru hokejových kalhot se tedy nezapomeňte zaměřit na systém utahování, do kterého můžeme zařadit následující:

  • tkaničky
  • přesky
  • pásky
  • úchyty na kšandy (šle)

Přečtěte si také:

Hokej patří mezi nejoblíbenější zimní sporty vůbec. Co vše patří do základní hokejové výstroje a jak ji vybrat

Jak vybrat hokejové brusle

Jak vybrat hokejku

Jak vybrat hokejové rukavice

Jak vybrat hokejové chrániče - Jaká je základní ochrana hokejisty

Zima nám právě začíná a my jsme se rozhodli Vám oprášit zimní nabídku sportovních potřeb!

nebo přejděte rovnou k výběru kalhot na hokej v e-shopu.