596 633 216

Jak vybírat badmintonové rakety - část 2. úroveň hráče, herní styl

Badminton, jeden z nejstarších sportů vůbec, se v českém prostředí těší velké oblibě. Není divu. Na rozdíl třeba od tenisu si badmintonmůžeme zahrát i doma na zahradě a ani vybavení není nejdražší.

Nejdůležitější sportovní pomůcka je přirozeně badmintonová raketa, jež má výrazný (uvádí se až 15 %) podíl na kvalitě vaší hry. Pokud vás badmintonopravdu chytne, vaše herní technika se zlepší a obyčejná rekreační badmintonová raketa vám již stačit nebude.

Ve druhém díle se tedy dovíte, jak vybrat badmintonovou raketu podle úrovně hráče a stylu hry.

Úroveň hráče

Je naprosto zásadní kritérium, dle něhož byste měli svou raketu vybírat. Náš sportovní e-shopvám naštěstí práci už ulehčil: na našem webu totiž najdete badmintonové rakety pro juniory, začátečníky, pokročilé a závodní hráče! Zároveň platí, že začátečníci a rekreační hráči by měli volit pružné či středně pružné rakety s vyvážením do ruky. Ty jsou totiž ohebnější, lépe kontrolují míček a snáze si s nimi osvojíte základní techniky úderu (např. dlouhý lob).

Pokročilí hráči a profesionálové pak vybírají spíše podle svého herního stylu (viz níže). Bývá však pravidlem, že zatímco ženy preferují středně pružné badmintonové rakety, muži naopak upřednostňují tužší rakety, které umožňují rychlou hru, prudké smeče, drajvy apod.

Herní styl

Při koupi první badmintonové rakety toto kritérium zpravidla tolik neřešíme, neboť ještě nevíme, zda nám více sedí technická ( jinak též obranná ), útočná či univerzální ( kombinovaná ) technika hry. U druhé rakety a tehdy, pokud to s badmintonem myslíme vážně, se již vyplatí zohlednit, jaký herní styl mi vyhovuje, a podle toho také volíme danou raketu.

Pro technickou hru, která si poradí i těmi nejobtížnějšími údery soupeře a preferuje proto vysoké míčky (obranné loby), jsou vhodné pružné badmintonové rakety s vyvážením do ruky.Útoční hráči budou pro ukojení svých tvrdých úderů a smrtících smečů potřebovat naopak tuhé badmintonové rakety vyvážené v hlavě.

Zlatou střední cestu pak nabízejí středně tuhé badmintonové rakety s vyváženým středem. Takové doporučujeme i středně pokročilým hráčům jako ideální raketu, která uspokojí jejich potřeby.

Náš sportovní e-shop vám nabízí široký výběr badmintonových raket, takže si u nás vybere opravdu každý. Nejlépe uděláte, když se budete nejdříve řídit naším rozdělením dle pokročilosti hráčea uvnitř dané kategorie si pak vyberete raketu, která vám opravdu padne ruky!