596 633 216

Jak vybírat badmintonové rakety - část 1.parametry

Badminton, jeden z nejstarších sportů vůbec, se v českém prostředí těší velké oblibě. Není divu. Na rozdíl třeba od tenisu si badminton můžeme zahrát i doma na zahradě a ani vybavení není finančně náročné.

Nejdůležitější sportovní pomůcka je přirozeně badmintonová raketa, jež se výrazně (uvádí se až 15 %) odráží na kvalitě vaší hry. Pokud vás badmintonopravdu chytne, vaše herní technika se zlepší a obyčejná rekreační badmintonová raketa vám již stačit nebude.

Váš sportovní e-shop www.nejlevnejsisport.cz pro vás tedy připravil tento dvojdílný návod, kde se dovíte, jak vybrat badmintonovou raketu podle parametrů badmintonové rakety, úrovně hráče a stylu hry. V prvním díle se zaměříme na relevantní parametry badmintonové rakety.

Důležité vlastnosti badmintonové rakety

Pružnost vyvážení

Nejdůležitějšími vlastnostmi badmintonové rakety jsou její pružnost(resp. tuhost) a vyvážení. Informace o pružnosti a vyvážení proto naleznete v popisku každé kvalitní badmintonové rakety v našem e-shopu. Pružné badmintonové rakety s vyvážením do ruky se hodí pro technický či obranný styl hry, neboť umožňují lépe odrážet soupeřovy prudké smeče dlouhými i krátkými obrannými loby.

Středně tuhé rakety s vyvážením na střed doporučujeme pro univerzální hráče, kteří kombinují různé typy úderů.

Tuhé badmintonové rakety s vyvážením do hlavy oceníte při útočné hře, která se vyznačuje prudkými, razantními smeči, falší atd.

Materiál badmintonové rakety je také podstatným faktorem. Pouze nejlacinější rakety jsou v dnešní době vyráběny z oceli. Levnější rakety na badminton pro úplné začátečníky jsou obvykle z hliníku. Hliníkové i ocelové badmintonové raketyvšak pokročilejším hráčům stačit nebudou, a proto je spíše nedoporučujeme.

Profesionální rakety mají dnes ve většině případů grafitovou konstrukci, která zaručuje lehkost a další příznivé herní vlastnosti. Tyto rakety sice vyjdou dráž, v našem sportovním e-shopu je však zakoupíte za přijatelné ceny.
Kvalitnější rakety jsou vyráběny pouze z jednoho materiálu!

Hmotnost badmintonové rakety berou na zřetel především pokročilí hráči. Obecně platí, že pro efektivní hru by váha rakety neměla přesahovat 100 gramů. Až na levnější modely, určené rekreačním hráčům a začátečníkům, se hmotnost kvalitní badmintonové rakety pohybuje okolo 90 gramů.