Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
TIP: Parkour Akce Výprodeje

Infrasauna - výborný pomocník pro relaxování a dobré zdraví

Saunování je výborný způsob pro relaxování a předcházení běžným onemocněním a různým druhům civilizačních chorob, jako například alergiím, cévním chorobám nebo bolestem zad.

O infračerveném záření

Infrasauna využívá infračerveného záření, tedy záření v podobě elektromagnetického vlnění, jehož vlnová délka leží mezi viditelným světlem a mikrovlnným zářením. V závislosti na vlnové délce lze infračervené záření dále rozdělit na blízké, střední a dlouhé. Dlouhé infračervené záření má největší vlnovou délku a ze všech tří druhů záření nejvyšší účinnost.

Infrasauna využívá energii infračerveného záření, která proniká přímo do tělesné tkáně, do hloubky větší než 45mm. Naše tělo absorbuje až 93% infračervených vln, které dopadnou na naši pokožku.

Blahodárné působení infrasaun na naše zdraví

V mnoha studiích bylo prokázáno, že optimální využití infračervené energie má pozitivní vliv na naše zdraví. Teplo způsobené do hloubky působícím infračerveným zářením se již mnoho let používá k terapeutickým účelům například v medicíně. Infrasauny tohoto principu využívají a jsou tak prospěšné pro naše zdraví a mohou pomoci bojovat s některými nemocemi. Výhodné je také to, že si infrasaunu můžete umístit i do bytu v panelovém domě.

Infrasauna nám může částečně nahradit působení slunečního záření. Teplo, které na nás působí vlivem slunečního záření, je totiž z velké části původem z infračervené oblasti.

Toto teplo, které infrasauna vyzařuje, působí blahodárně na naše zdraví a celkovou tělesnou a duševní pohodu. V medicíně je infračervené záření s úspěchem používáno například při rehabilitaci po poraněních či chronických onemocněních měkkých tkání a pohybového aparátu.

Jedná se o bezpečnou a dlouhodobě ověřenou technologii. Vlivem infračerveného záření působícího v infrasauně lze odstranit řadu toxických látek, které se v dnešní době v našem organismu ve zvýšené míře kumulují. Infrasauna také uvolňuje napětí a ztuhlost svalů, kloubů a pojivových tkání při patologiích páteře a pohybového ústrojí.

Teplota kolem 60° v prostředí infrasauny především uvolňuje tělo a také pomáhá zbavit se námahy a stresu.

Pravidelné používání infrasauny má celou řadu pozitivních zdravotních účinků na naše zdraví.

Mezi ty nejvýznamnější patří vliv na kardiovaskulární systém. Organismus reaguje na teplo vznikající zhruba 4 cm pod kůží snahou ochladit se. Znatelně proto zvyšuje srdeční rytmus a metabolický výdej.

Nyní uvedeme, ve kterých oblastech může používání infrasaun a působení infračerveného záření může blahodárně působit na naše zdraví:

  • Úleva od bolestí
  • Léčba stresu. Uvolňuje endorfiny, důležité pro pocit pohody a dobré nálady
  • Léčba pohybového ústrojí
  • Zdravější vlasy a pokožka. Zlepšuje se prokrvení kůže a zbavuje ji nečistot, kůže se stává pevnější, lesklejší, elastičtější. Zlepšuje se tak akné, ucpané póry, suchý ekzém či lupénka
  • Dochází k detoxikaci organismu
  • Zlepšení srdečních funkcí
  • Boj proti infekcím. Zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů, případně alespoň k zastavení jejich dalšího šíření a tím zastavení zhoršování infekce
  • Zpomalování stárnutí
  • Udržování hmotnosti
  • Zlepšení sexuální výkonnosti a plodnosti

Výhody infrasaun

Díky nižší teplotě se v infrasauně lépe dýchá. Je také všeobecně velmi dobře snášena, protože na rozdíl od klasické sauny dochází k účinné detoxikaci organismu již při teplotě 50 - 60 °C oproti klasické sauně, kde teploty dosahují hodnot 90 až 105 °C. Infrasauny tak mohou využívat i lidé s onemocněními, se kterými si klasickou saunu nemohou dovolit používat.

Jde například o kardiaky, astmatiky, alergiky či další osoby s nesnášenlivostí vysokých teplot.

Pokud si hodláte zakoupit infrasaunu, navštivte naše webové stránky a vyberte si ze širokého výběru. Připravili jsme pro vás také článek týkající se výběru vaší infrasauny:

Jak vybrat infrasaunu

nebo přejděte rovnou do kategorie Sauny na našem e-shopu.