596 633 216
TIP: Parkour Výprodeje

Hokej patří mezi nejoblíbenější zimní sporty vůbec. Co vše patří do základní hokejové výstroje a jak ji vybrat

Jak už jsem zmínil v předchozím článku, hokej patří mezi nejoblíbenější zimní sporty, a to nejen v zahraničí, ale své oblíbence a fanoušky si rozhodně najde také v České republice. Ne málo hokejových špiček pochází právě z naší země.

Jestliže patříte mezi hokejové nadšence, ať už hrajete hokej jako profesionál či amatér, pro její hru je zapotřebí mít správnou hokejovou výstroj. Tímto článkem se vám pokusím shrnout, co vše patří do základní hokejové výzbroje.

Co vše patří do základní hokejové výstroje?

Mezi nejdůležitější součásti hokejové výstroje patří:

Hokejové brusle

Hokejové brusleK tomu, abyste se po ledě vůbec pohybovali, slouží hokejové brusle. Hokejové brusle by vám měly rozhodně padnout, a to především kolem vašich kotníků a paty. Dále je důležité upozornit na to, že pro bezpečný a pohodlný pohyb po ledu by měla být vaše noha v hokejových bruslích pevně sevřena. Jestliže máte hokejové brusle na noze nazuty volně, způsobí vám to po jízdě na ledu vznik nepříjemných puchýřů a to v oblasti nártů a kotníku. Určujícím faktorem komfortu bruslení je také správná velikost a tvar hokejových bruslí a to během přenášení pohybu z vaší nohy na nůž. V případě, že máte hokejovou botu volnou, může se velice rychle stát, že pro vás bude bruslení fyzicky náročnější a určitě se vám bude hůře udržovat rovnováha. Jednou z možností, jak vám mohou hokejové brusle dobře sedět na noze, je umístit si dovnitř boty ortopedické vložky, které podporují nožní klenbu.

Chtěli byste si zakoupit hokejové brusle a nevíte, jak je správně vybrat?

Přečtěte si článek Jak vybrat hokejové brusle

nebo přejděte rovnou k výběru hokejových bruslí v e-shopu.

Hokejky nebo také hokejová hůl

Hokejové brusleDalší nutností, bez které se při hokeji neobejdete je hokejka, nebo také celým názvem hokejová hůl.

Hokejka či hokejová hůl je složena ze dvou částí a to z čepele a její násady. Čepel je vyrobena z pevného materiálu, díky čehož je vaše hra na ledu přesná. Násada hokejky by zase měla být pružná, což lze velice dobře využít při střelbě na branku.

Hokejky se od sebe liší úhlem, který svírá čepel a její násadu. Obecně lze říci, že čím je úhel nižší, tím by se měla volit delší násada. Velikost čepele hokejky je zase odlišena podle jednotlivých hokejových pozic. To znamená, že hokejoví hráči v obranném poli by měli mít čepel delší než hokejoví hráči v útočném poli.

Doporučuje se také, než začnete s novou hokejkou hrát, si hokejku nechat zkrátit a to proto, aby umožňovala pohodlný pohyb a manévrování. Zcela odlišná je potom brankářská hokejka, která by se neměla zkracovat vůbec, měla by zůstat brankáři v původním tvaru. Rozdíl mezi hokejkou hokejisty a hokejkou brankáře je ten, že má brankářská hokejka rozšířenou násadu. Dále je třeba zmínit těžiště brankářské hole, které by mělo být 5 až 8 cm od začátku lopatky.

Na trhu seženete hokejky vcelku, nebo si můžete zakoupit násadu i čepel zvlášť.

Chtěli byste si zakoupit hokejku (hokejovou hůl) a nevíte, jak ji správně vybrat?

Přečtěte si článek Jak vybrat hokejku, hokejovou hůl nebo přejděte rovnou k výběru hokejky v e-shopu.

Hokejová helma

Nejdůležitější ochrannou během celé hry a zároveň nejdůležitější částí hokejové výstroje je hokejová helma. Hokejová helma chrání vaší hlavu proti zásahům pukem, proti úrazům během hry či proti případným pádům na ledě. A proto by se na hokejové helmě nemělo vůbec šetřit. Ty lepší hokejové helmy jsou vybaveny komfortními vnitřními výstelky (pomocí husté pěny), čímž zmírňuje nárazy a zároveň zaručují pohodlí hlavy. I přesto, že jsou hokejové helmy velmi lehké, neznamená to, že jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů, naopak jsou vyráběny z materiálů pevných a odolných. Většina moderních helem je také vybavena odvětráváním, což zajistí vzdušnost a správný odvod potu hokejisty.

Kalhoty na hokej

Kalhoty na hokejMezi základní výbavu hokejisty patří také bezesporu kalhoty na hokej. Jejich hlavní úlohou je poskytnout hráči hokeji bezpečnou ochranu svým bokům, kyčlím a samozřejmě velmi důležité spodní části páteře a stehen. Je zapotřebí tedy věnovat správnému výběru hokejových kalhot patřičnou pozornost. Než se pustíte do výběru hokejových kalhot, je třeba si položit dvě základní otázky, a to jakou úroveň hokeje hrajete a jakou úroveň ochrany při její hře vyžadujete, neboť mezi jednotlivými modely hokejových kalhot jsou docela veliké rozdíly a to například v použitých materiálech, v množství výztuhy či četnosti výztuhy.

Plánujete zakoupit nové kalhoty na hokej a nevíte, na co si dát při jejím výběru pozor?

Přečtěte si článek Jak vybrat kalhoty na hokej nebo přejděte rovnou k výběru kalhot na hokej v e-shopu.

Hokejové rukavice

Hokejové rukaviceDalší důležitou součástí výbavy v hokeji jsou hokejové rukavice, které slouží převážně k ochraně rukou hokejisty (hokejové rukavice například chrání hráče před údery hokejkou). Hokejové rukavice rovněž chrání dlaně při držení hokejky. Mezi základní parametry hokejových rukavic patří, že by měla mít kvalitní koženou dlaň a odolný vnější materiál (například materiál síťovina nebo syntetická kůže). Obecně lze říci, že síťovina vydrží daleko déle. Důležité je, abyste se zaměřili hlavně na to, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými modely hokejových rukavic a podle toho si také vybrali správnou hokejovou rukavici.

Chtěli byste si zakoupit hokejové rukavice a nevíte, na co si dát při jejím výběru pozor?

Přečtěte si článek Jak vybrat hokejové rukavice nebo přejděte rovnou k výběru rukavice na hokej v e-shopu.

Hokejové chrániče

Hokejové chráničeHokejová helma, hokejové rukavice nebo kalhoty na hokej patří mezi nejdůležitější součásti hokejové výstroje. Samozřejmě toto není v hokejové výstroji vše. Je třeba se také zaměřit na další důležité prvky hokejové výstroje, kterými jsou další hokejové chrániče. Do skupiny hokejových chráničů, které jsou nezbytné pro její hru, patří chrániče ramen, chrániče loktů, chrániče holení, suspenzor nebo třeba chránič krku.

Chcete si zakoupit hokejové chrániče a nevíte, na co si dát při výběru pozor?

Přečtěte si článek Jak vybrat hokejové chrániče nebo přejděte rovnou k výběru hokejové chrániče v e-shopu.

Přečtěte si také:

Jak vybrat hokejové brusle

Jak vybrat hokejku

Jak vybrat hokejové kalhoty - základní výbava hokejisty

Jak vybrat hokejové rukavice

Jak vybrat hokejové chrániče - Jaká je základní ochrana hokejisty

Zima nám právě začíná a my jsme se rozhodli Vám oprášit zimní nabídku sportovních potřeb!

nebo přejděte rovnou k výběru sportovních potřeb na hokej v e-shopu.

Chcete dostávat náš newsletter a mít dopravu nad 2 000 Kč ZDARMA?
Zaregistrujte se