Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

Domácí posilovací stroje a lavice z NEJLEVNEJSISPORT.CZ

Stroje na posilování patří k základnímu vybavení každé posilovny, a to jak domácí, tak i profesionální. V případě domácí varianty díky ní můžete udržovat kondici, aniž byste museli navštěvovat fitness centrum. Jaké vybrat vybavení domácí posilovny a jaké jsou hlavní přednosti? To se dnes dozvíte v našem článku.

Posilujte celé tělo

Do této kategorie zařazujeme posilovací stroje, které slouží k procvičování různých partií těla, patří zde např. posilovací věže a posilovací lavice (šikmé lavice, benchpress lavice, nastavitelné lavice apod.), posilovací stroje na nohy, posilovací stroje na břicho atd.

Komu a k jakému účelu posilovací stroje slouží?

Domácí stroje na posilování využívají s výhodou k udržování kondice profesionální kulturisti, sportovci a nadšenci do fitness a kulturistiky, jako doplněk ke cvičení v posilovnách.

Mladí lidé a lidé střední generace je používají ke zvelebení své postavy nebo hubnutí. Cvičení je sice anaerobní, ale pravidelné posilování jako doplněk anaerobního cvičení má svůj význam - například větší svalová hmota spotřebovává větší množství energie, tím pádem se zvyšuje denní výdej energie, a to i samotným cvičením).

Domácí posilovnu tak lze využít ke tvarování a nabírání svalů, zlepšení vaší fyzické kondice. Cvičení na nich je ideálním doplňkem k aerobnímu cvičení, ať už například k venkovnímu běhu nebo se výborně hodí k vaší další výbavě doma (rotopedy, běžecké pásy a podobně).

MASTER Swot - 125 mm

Výhody domácích posilovacích strojů

  • Pořízením domácích posilovacích strojů se zbavujete povinnosti navštěvovat neustále posilovnu, ať již z důvodů finančních, časových nebo z prosté lenosti. Pro uspěchané lidi s nedostatkem času je to ideální řešení, posilovat můžete ihned, v jakýkoliv čas a také kdykoliv přestat.
  • Pravidelný trénink na posilovacích strojích má vliv zejména na srdce a cévní systém, pomáhá předcházet vzniku vysokého krevního tlaku, snižuje klidový tep, posiluje odolnost kardiovaskulárního systému, podporuje spalování tuků při aerobním cvičení a zvyšuje vaši kondici.
  • Pravidelný trénink na posilovacích strojích ovlivňuje kromě fyzické také stránku duševní, působí psychologicky a uvolňováním endorfinů a dalších hormonů štěstí v samotném mozku, pomáhá bojovat proti stresu, což je v dnešní době velmi důležité.
  • Cvičením na posilovacích strojích můžeme zpevnit a vytvarovat požadované izolované svalové partie nebo se zaměřit na celé tělo komplexně.

Popis jednotlivých druhů posilovacích strojů

Posilovací lavice rozdělujeme podle použití na:

  • Klasické, jednoduché posilovací lavice
  • Posilovací nastavitelné lavice
  • Univerzální lavice, šikmé posilovací lavice a další

Základem většiny domácích posiloven je obvykle univerzální posilovací lavice s možností polohování sedáku a zádové opěrky. Na této posilovací lavici lze cvičit jak s velkou obouruční činkou za pomocí odkládacího stojanu, tak s jednoručními činkami. Stojan na velkou činku může být součástí samotné lavice nebo je k dostání zvlášť. Důležitým prvkem je horní a dolní kladka, které vám umožní variabilní cvičení mnohých svalových partií na dolních a horních částech těla.

Co jsou to posilovací věže?

Jedná se o univerzální posilovací stroje, u kterých není zátěž vytvářena pomocí kotoučů a činek, ale s pomocí sady závaží, která je umístěna v zadní části stroje. Počet závaží si volíme pomocí kolíku, který zasuneme do požadované úrovně. Hmotnost tvořená těmito závažími je při cvicích na svalové partie přenášena pomocí ocelových lan.

Posilovací stroje na činky

Jedná se o univerzální posilovací stroje obsahující posilovací lavici, stojan na činku (integrovaný nebo samostatný) a kladky. Tyto posilovací stroje zajistí komplexní posílení mnoha svalových partií těla. Důležitými parametry jsou zejména velikost, rozsah polohování sedáku a zádové opěrky a výškové polohy kopače. Tyto parametry nám umožní zajistit variabilitu cviků.

Posilovací lavice klasické

Jedná se o rovné či polohovací lavice, které jsou určeny ke cvičení s činkami. Důležitými parametry jsou u těchto lavic opět velikost a rozsah polohování sedáku a zádové opěrky, které nám zajistí různá nastavení požadovaných cviků.

Posilovací lavice na břišní svaly

Jedná se o klasickou lavici, na které cvičíme s vlastní vahou, patří zde klasické šikmé lavice či lavice na bench a podobně.

MASTER Swot - 125 mm

Posilovací lavice na vzpřimovače páteře

Jedná se o speciální posilovací lavice, které nám slouží k procvičování bederních svalů, které slouží jako takzvané vzpřimovače. Tyto svaly jsou umístěny axiálně podél páteře a slouží k zajištění vzpřímeného postavení těla. Procvičování těchto partií je velmi důležité, zejména v dnešní době sedavého způsobu života, jejich ochabnutí je často důvodem bolestí zad. Procvičit tyto partie je poměrně obtížné, a proto je pořízení těchto posilovacích lavic velmi žádoucí.

Posilovací lavice s integrovanými stojany

Jedná se o rovné nebo polohovací lavice, které jsou určené ke cvičení s činkami. Stojan na velké činky je integrovaný, tedy napevno. Důležitým parametrem je velikost a rozsah polohování sedáku a zádové opěrky a také výškové polohování nohou. Tyto parametry posilovací lavice nám opět umožní různorodost cviků.

Samostatné stojany nebo horní a dolní kladky

Jedná se o doplněk k posilovacím lavicím. Vhodné je kombinovat produkty stejných výrobců kvůli kompatibilitě. Samostatný stojan na činku může být z určitého pohledu o něco výhodnější z hlediska větší variability cviků než stojan integrovaný.

Jste připraveni? Račte si vybrat z naší nabídky posilovacích strojů na našem e-shopu www.nejlevnejsisport.cz.

Přečtěte si také:

Stepper - proč si jej pořizovat a jak jej správně vybírat

Vhodný posilovač pro posilování břišních svalů

Domácí posilovna - aneb jak vybavit domácí posilovnu

Fitness pomůcky MASTER z vás udělají opravdové mistry

Běžecké pásy vám zaručeně udrží či zlepší kondici během nadcházející dlouhé zimy

Jak vybrat správný rotoped