596 633 216

Co by to bylo za zimu, kdyby tu nebyly sáně a boby, které rozhodně patří k nejoblíbenějším zimním radovánkám dětí a dospělých.

Jestliže se svými dětmi se zimními sporty teprve začínáte, je potřeb ty nejmenší děti se sněhem nejprve seznámit a to pomocí nejjednodušších zimních aktivit, kterými mohou být buď zimní procházky, nebo to může být koulování, stavění sněhuláka, nebo právě bobování či sáňkování. V tuto chvíli budete vy, rodiče, sehrávat v životě dítěte hlavní roli, ale nebojte, čím bude vaše dítě starší, tím bude při zimních hrách daleko samostatnější.

Někteří z vás se ptáte, kdy vlastně se zimními sporty u dětí začít? Své dítě můžete se zimou určitě seznámit, jakmile začne chodit a běhat, což může být už například kolem 2 let věku dítěte. U některých dětí však později.

Nejjednodušším zimním sportem pro ty nejmenší děti je tedy sáňkování a bobování.

Co si budeme povídat, sáňkování a bobování k zimě rozhodně patří!

Bez čeho si zimu nedokážete představit vy? Někoho napadne, že zima bez Vánoc není zimou, nebo vás může napadnout, že zima bez cukroví není tou pravou zimou. Co však řekne vaše dítě? No přeci, zima bez zimních radovánek na sněhu - to znamená bez stavění sněhuláků, bez bunkrů, bez koulovaček, no a přeci bez zimního řádění na bobu či na velmi oblíbených sáňkách. Určitě i vaše děti, když spatří první sněhové vločky, berou sáňky nebo boby a běží s nimi na svah.

Nemůžeme jim to mít přeci za zlé, vždy by se v těchto chladných měsíců a zároveň dlouhých vánočních prázdnin doma unudily, kdyby si nemohly během zimy vzít bob ani sáňky a vyrazit s nimi na svah a pořádně na nich zablbnout.

Děti prostě zimní období a s tím spojené sáně a boby zbožňují a to nejen proto, že dostanou o Vánocích dárky, sníh a s ním spojené sáňkování a bobování jsou pro ně tím pravým vyžitím.

Jestliže jste se svým dítětem ještě sáňkovat či bobovat nezačali, pak vám mohu doporučit to, že pro sáňkování a bobování určitě vybírejte mírnější svahy bez překážek a stromů, naprosto nevhodné jsou kopce, které jsou v blízkosti silnice (i kdyby po ní mělo jet auto jen jednou za hodinu). Vᚠdohled je nad vašimi dětmi u těchto zimních radovánkách určitě nezbytný.

Pro všechny rodiče: Víte, kde vybrat ty nejlepší boby a sáně pro vaše dítě? S výběrem jsem se rozhodla Vám trochu pomoci a to tímto článkem, který vám pomůže se lépe rozhodnout, jaké sáně a boby jsou pro vaše dítě ty pravé.

Jaké saně či sáňky svému dítěti pořídit?

Sáně, někdy nazýváme také sáňky, jsou tradičním zimním nástrojem, který se pohybuje pomocí sanic klouzáním po sněhu. Dříve byly sáně určeny převážně k převozu nákladu. Dnes jsou sáně využívány především dětmi, a to při zimních radovánkách. V naší nabídce saní můžete nalézt dřevěné saně i saně plastové.

Výhody dřevěných a plastových saní


Výhody dřevěných saní:

  • jsou bytelnější
  • jsou trvanlivější
  • možnost připevnit dřevěnou ohrádku

Výhody plastových saní:

  • mají nízkou hmotnost oproti dřevěným saním
  • jsou lépe převozitelné
  • nízká pořizovací cena
  • jsou odolné
  • široká nabídka barev a modelů

Tipy na dřevěné sáně

Sáně dřevěné o délce 95 cm

SáněTyto dětské sáně jsou vyrobeny ze dřeva, a jak už z názvu vypovídá, jejich délka je 95 cm. Důležitá při výběru dřevěných saní je nosnost, což u těchto saní je 90 kg. Znamená to tedy, že se klidně na těchto saní může projet nejen vaše dítě, ale také dospělý člověk (samozřejmě s nižší váhou). Sedadlo saní je vyplétané textilními nepromokavými popruhy. Pro větší pohodlí z jízdy na těchto dřevěných saní, doporučuji přikoupit ohrádku na saně dřevěnou a tažný popruh na tahaní saní a bobů.

Máte-li zájem o sáně dřevěné délka 95 cm, mohu vás ujistit, že je v našem obchodě určitě najdete.

Sáně dřevěné o délce 125 cm

SáněJestliže plánujete pro své dítě větší sáně, poté vám mohu doporučit tyto dřevěné sáně o délce 125 cm. Sáně jsou vyrobeny ze dřeva a jejich nosnost je 140 kg. Tudíž se na nich může vyřádit nejen vaše dítě, ale také vy, dospělí. Sedadlo saní je vyplétané textilními nepromokavými popruhy. Jak u předchozích saní, doporučuji přikoupit ohrádku na saně dřevěnou a tažný popruh na tahaní saní a bobů.

Máte-li zájem o sáně dřevěné délka 125 cm, přejděte přímo do našeho obchodu.

Sáně dřevěné LION rohačky o délce 125 cm

SáněTyto celodřevěné sáňky se zahnutým obloučkem na ruce jsou určeny opravdu pro každého. Je to také z toho důvodu, nebo nosnost těchto dřevěných saní LION rohačky je 120 kg. Sedadlo je vyplétané textilními nepromokavými popruhy, skluznice, vruty a rozpěrka jsou opatřeny protikorodujícím lakem. Tyto dřevěné sáně LION roháčky délka 125 cm lze doplnit o ohrádku na saně dřevěnou a tažný popruh na tahaní saní a bobů.

Máte-li zájem o sáně dřevěné LION rohačky délka 125 cm, přejděte přímo do našeho obchodu.

Tipy na plastové sáně

Uvažujete-li o levnější variantě saní, mohu vám doporučit jednu z variant plastových saní. Co říkáte na saně Kamzík - plastové? Tyto plastové sáně patří mezi nejoblíbenější sáně v řadě plastových saní a jsou vyrobeny v České republice. Délka sedací části saní je 67 cm, takže pro děti jak dělaná. Co se nosnosti týče, maximální zatížení těchto plastových saní je 80 kg, takže jsou určeny pouze pro děti.

Nebo se vám také mohou zalíbit tyto plastové saně dětské Huricane. Výhodou těchto plastových saní je, že je lze pro uskladnění jednoduše naskládat do sebe. V případě tedy, že má každé vaše dítě vlastní saně. Tyto sáňky jsou vyrobeny z vyztuženého plastu a jsou 94 cm dlouhé. Tyto sáně dětské Huricane jsou vyrobeny v různých barvách, takže si každé dítě přijde na své.

Přečtěte si také:

Zima nám právě začíná a my jsme se rozhodli Vám oprášit zimní nabídku sportovních potřeb!

Nevíte jaké boby vybrat. Poradíme Vám. Pořiďte mu boby, následovník dřevěných saní.

Boby a sáně - zábava na zimu pro celou rodinu

Chcete se podívat na celou nabídku v našem e-shopu?

Přejděte jednoduše do celé kategorie sáně.