Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
Poradna Vše o nákupu O nás Kontakty
iBOD
Zadejte číslo Vaší iBOD karty (bez mezer)
/
Tipy na dárky Akce Výprodeje

Boxerské rukavice, boxovací pytle a další vybavení pro box na nejlevnejsisport.cz

Představa boxu jako sprosté, agresivní zábavy schopné zaujmout jen ty nejnižší lidské pudy je naivní mýtus. Box je zajímavý bojový sport s pevnými pravidly, ale také tělesná aktivita, při níž zpevníte postavu,shodíte na váze, zlepšíte svou fyzickou kondici a krom jiného ze sebe doslova vymlátíte stres!

Tzv. fitness boxje sportovní aktivita velice oblíbená také mezi ženami!

Boxerské rukavice, boxerské helmy, boxovací pytle, případně boxovací hruškypředstavují základní vybavení pro box.

Zárukou efektivního a bezpečného tréninku jsou dále chrániče, bandáže a boxovací lapy.

Výběr pomůcek pro box v našem e-shopu vám usnadní následující tipy!


Vybíráme boxerské rukavice

Boxerské rukavicese liší hlavně velikostí a materiálem.

Velikost je tradičně vyjadřována v uncích (značka oz ), což respektujeme i v našem e-shopu. Při soutěžích je obvykle vyžadována velikost 10 uncí, zatímco při trénincích a rekreačním boxu dospělí používají i větší rukavice (12, 14, 16).

Ženám a dětem jsou určeny menší boxerské rukavice (8 oz) - dětské rukavicelze zakoupit i ve výhodném setu!

Profesionální boxerské rukavice bývají zhotoveny z (hovězí ) kůže, a jsou tak dražší než rukavice zesyntetických materiálů, umělé kůže apod., určené spíše proamatérský box. Můžete tedy klidně začít s levnějšími rukavicemi a podle toho, jak moc to budete s boxem myslet vážně, přesedlat na kožené boxerské rukavice.

Vybíráme Boxovací pytle, hrušky a trenažery

Boxovací pytel se bez problémů vejde i k Vám do bytu! Jak těžký boxovací pytel si vybrat?Ideálně asi o polovinu lehčí, než je vaše váha. Svou roli hrají i individuální nároky pokročilého boxera, který zpravidla ví, jaká váha mu pro správný trénink vyhovuje. Pokud hodláte nejen boxovat, ale i kopat, volte delší boxovací pytle(až 220 cm). Při samotném boxu vystačíte s délkou cca 80 až 220 cm.

Boxovací hruškyreagují na boxerovy údery pohybem, a slouží tak k rozvíjení výbušnosti a dynamiky, k tréninku razance úderu a zbystřování reflexů.

Boxovací trenažérnabízí asi nejvěrnější simulaci zápasu s živým protivníkem (zvláště, když z každé strany boxují dva sportovci), a to pro profesionály i začátečníky. Skvělý trénink, při němž zlepšíte sílu, rychlost i přesnost Vašich úderů, i vynikající způsob, jak zatočit se starostmi, nahromaděnými po těžkém pracovním dnu!

Boxerské helmy a chrániče

Hlavně začátečníci by měli boxovat v tzv. uzavřených boxerských helmách, které chrání bradu, tváře, čelo a uši.

Chrániče zubůnaleznete v tzv. single, nebo double provedení. Rozdíl je v tom, že double chrániče zabezpečí horní i dolní patro Vašich úst, a jsou tedy vhodnější.

Boxovací lapy slouží pro dynamický trénink dvou boxerů, kdy jeden s pomocí lapůvykrývá rány toho druhého. Holt, živému soupeři, který se pohybuje, uhýbá, mění polohy úderové plochy atd., se nic nevyrovná a ani Vám by tedy lapyneměly chybět!

Boxerské rukavice, boxovací pytle, boxovací hrušky a trenažery stejně jako další vybavení k boxu pro začátečníky, pokročilé i profesionály pořídíte za velmi dobrou cenu vesportovním e-shopu nejlevnejsisport.cz.