596 633 216

Boxerské rukavice, boxovací pytle a další vybavení pro box na nejlevnejsisport.cz

✅ Představa boxu jako sprosté, agresivní zábavy schopné zaujmout jen ty nejnižší lidské pudy je naivní mýtus.

Box je zajímavý bojový sport s pevnými pravidly, ale také tělesná aktivita, při níž zpevníte postavu,shodíte na váze, zlepšíte svou fyzickou kondici a krom jiného ze sebe doslova vymlátíte stres!

Tzv. fitness box je sportovní aktivita velice oblíbená také mezi ženami!

Boxerské rukavice, boxerské helmy, boxovací pytle , případně boxovací hrušky představují základní vybavení pro box.

Zárukou efektivního a bezpečného tréninku jsou boxovací chrániče a bandáže.

Výběr pomůcek pro box v našem e-shopu vám usnadní následující tipy!


Vybíráme boxerské rukavice

Boxerské rukavice se liší hlavně velikostí a materiálem.

Velikost je tradičně vyjadřována v uncích (značka oz ), což respektujeme i na našem e-shopu. Při soutěžích je obvykle vyžadována velikost 10 uncí, zatímco při trénincích a rekreačním boxu dospělí používají i větší rukavice (12, 14, 16).

Ženám a dětem jsou určeny menší boxerské rukavice (8 oz) - dětské rukavice lze zakoupit i ve výhodném setu !

Profesionální boxerské rukavice bývají zhotoveny z ( hovězí ) kůže, a jsou tak dražší než rukavice ze syntetických materiálů, umělé kůže apod., určené spíše pro amatérský box. Můžete tedy klidně začít s levnějšími rukavicemi a podle toho, jak moc to budete s boxem myslet vážně, přesedlat na kožené boxerské rukavice.

Vybíráme boxovací pytle a hrušky.

Boxovací pytel se bez problémů vejde i k Vám do bytu! Jak těžký boxovací pytel si vybrat? Ideálně asi o polovinu lehčí, než je vaše váha. Svou roli hrají i individuální nároky pokročilého boxera, který zpravidla ví, jaká váha mu pro správný trénink vyhovuje. Pokud hodláte nejen boxovat, ale i kopat, volte delší boxovací pytle (až 220 cm). Při samotném boxu vystačíte s délkou cca 80 až 220 cm.

Boxovací hrušky reagují na boxerovy údery pohybem, a slouží tak k rozvíjení výbušnosti a dynamiky, k tréninku razance úderu a zbystřování reflexů.

Boxovací trenažér nabízí asi nejvěrnější simulaci zápasu s živým protivníkem (zvláště, když z každé strany boxují dva sportovci), a to pro profesionály i začátečníky. Skvělý trénink, při němž zlepšíte sílu, rychlost i přesnost Vašich úderů, i vynikající způsob, jak zatočit se starostmi, nahromaděnými po těžkém pracovním dnu!

Boxerské helmy a chrániče

Hlavně začátečníci by měli boxovat v tzv. uzavřených boxerských helmách, které chrání bradu, tváře, čelo a uši.

Chrániče zubů naleznete v tzv. single, nebo double provedení. Rozdíl je v tom, že double chrániče zabezpečí horní i dolní patro Vašich úst, a jsou tedy vhodnější.

Boxovací lapy slouží pro dynamický trénink dvou boxerů, kdy jeden s pomocí lapů vykrývá rány toho druhého. Holt, živému soupeři, který se pohybuje, uhýbá, mění polohy úderové plochy atd., se nic nevyrovná a ani Vám by tedy lapy neměly chybět!

Boxerské rukavice, boxovací pytle, boxovací hrušky a trenažery stejně jako další vybavení k boxu pro začátečníky, pokročilé i profesionály pořídíte za velmi dobrou cenu ve sportovním e-shopu nejlevnejsisport.cz .