596 633 216

Běžecké pásy - záruka dobré kondice 12 měsíců v roce

Běžecký pás je jedna z nejoblíbenějších fitness pomůcek vůbec.

Běžecké pásy jsou velmi skladné posilovací stroje, cvičení na nich je velice pohodlné a příznivé pro vaše zdraví a fyzickou kondici. Běžecké pásy upotřebíte, pokud potřebujete zhubnout, zformovat postavu, spálit tuky, vyrovnat krevní tlak anebo se zkrátka jen udržovat v dobré fyzické kondici.

Kvalitní běžecké pásy osvědčených značek ( MASTER, SPOKEY, TUNTURI atd.) za dobré ceny pořídíte v internetovém obchodě sportovního vybavení nejlevnejsisport.cz.

Proč cvičit zrovna na běžeckém páse?

Důvodů je několik. Oproti jiným posilovacím strojům běžecké pásy nezabírají tolik místa, takže je pohodlně využijete i v bytech - běžecký pás lze sklopit do svislé, tj. skladné polohy. Dále: běh stejně jako rychlá chůze představují pro člověka velmi přirozenou pohybovou aktivitu, což se třeba o šlapání na kole či zvedání činek rozhodně říct nedá. Z toho vyplývají též značně univerzální účinky cvičení na běžeckém páse.

Zatímco běžíte v pohodlí domova a sledujete třeba svůj oblíbený seriál, současně přirozeným způsobem spalujete tuky, pozitivně regulujete krevní tlak, tvarujete svoji postavu, hubnete a především posilujete svou fyzickou kondici i imunitní systém!

Viditelné výsledy vám zaručí pouze kvalitní běžecký pás , který by měl disponovat dostatečně širokou plochou pro běh , odpružením (anti-shock), programovatelnou regulací sklonu a rychlosti a hlavně spolehlivým snímačem tepové frekvence.

Jak vybírat běžecké pásy

Čemu byste tedy při výběru běžeckého pásu měli věnovat pozornost?

Zde jsou některé zásadní atributy běžeckého pásu, které bychom měli zohlednit:

- šířka běžecké plochy: obecně platí, že pokud hodláte na páse běhat (a ne např. jenom rychle chodit), jeho šířka by měla být alespoň 40 centimetrů, ideálně však 46 a více.

- možnost sklonu běžecké plochy: jsou základem efektivního běhu, při němž se nebudete nudit (sklon dráhy činí většinou 0 až 20 %). Sklon běžeckého pásu může být nastavitelný manuálně, ale většina našich strojů už je vybavena elektronickým, tj. mnohem pohodlnějším ovládáním.

- kvalitní odpružení: šetří vaše klouby, které jsou při cvičení poměrně dost namáhány. Dražší stroje bývají vybaveny anti-shock systémem, které intenzitu nárazů zcela tlumí.

- komputer: čím vyspělejší komputer, tím větší možnosti pro váš běh. Váš trénink bude efektivnější i zábavnější, pokud bude automaticky regulován vaším momentálním srdečním tepem - přesně tohle totiž dokáže třeba tento běžecký pás! Lepší komputer však zvládne i další finty: nastavitelné i vaše vlastní programy pro váš trénink, měření pulsu, tréninkové profily, spotřeba kalorií, naběhané kilometry apod.

- další vlastnosti: pokud vybíráte běžecký pás, určitě si dobře nastudujte také jeho nosnost a hlavně způsob měření tepové frekvence! Opravdu objektivní stav vaší tepové frekvence Vám zprostředkují pouze hrudní pásy, které u nás zakoupíte i zvlášť!

Veškeré relevantní údaje naleznete v popisku každého běžeckého pásu či jiného posilovacího stroje.

Věříme, že se naše běžecké pásy budou těšit velké oblibě i u našich nových zákazníků!

Přečtěte si také:

Běžecké pásy vám zaručeně udrží či zlepší kondici během nadcházející dlouhé zimy

Jak pro sebe vybrat vhodný běžecký trenažer na domácí použití

Běžecké trenažéry versus běhání v terénu

Posilovací stroje pro silnou imunitu (nejen) během zimy

nebo přejděte rovnou k výběru běžeckých pásů na našem e-shopu.