Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216

5 důvodů, proč pořídit kolečkové brusle svým dětem

..... aneb jak zabavit děti a neprodělat kalhoty

Rodiče, také přemýšlíte jak nejlépe zabavit své děti?

Nejlépe uděláte, když je donutíte k nějakému sportu. Tím spíše, že období venkovních sportovních aktivit vzhledem k příznivému počasí již započalo a bude jen intenzivnější. Nyní je čas zamýšlet se, jak budou vaše děti trávit volný čas v následujících měsících.

Vzhledem k obrovskému rozmachu a oblíbenosti in-line bruslení v posledních letech, rozhodně nemůžete prohloupit zakoupením kolečkových bruslí.

In-line bruslení totiž bude vaše děti zaručeně bavit.

My jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastější otázky, které si kladou rodiče v souvislosti s pořizováním in-linů a které vypichují jejich výhody.

Bude mé dítě bruslení vůbec bavit, když už do in-linů investuji poměrně dost peněz?

V tomto ohledu v podstatě nemůžete, až na úplné výjimky, narazit. In-line brusle jsou fenoménem moderní doby. Od dob, kdy se tyto moderní kolečkové brusle dostaly na trh, si vydobyly velmi silné postavení u nadšených uživatelů. To se přitom týká všech věkových skupin. Jakmile se udělá jen trochu hezké počasí, sami jistě na každém rohu potkáváte nesčetné množství in-line bruslařů, a to od těch nejmenších až po starší sportovce ve věku nad padesát let. In-line bruslení pak baví zejména děti, které si tyto kolečkové brusle často přejí. K tomu navíc přispívá variabilita jejich využití. Svůj styl si najdou jak holky, tak kluci, nejmladší i dorostenci.

Co znamená variabilita kolečkových in-line bruslí a proč je výhodná?

Kolečkové brusle jsou velmi variabilní z hlediska použití. Existuje totiž mnoho různých druhů bruslí, které jsou určeny pro různé využití.

Svůj styl bruslení si tak najdou všechny věkové skupiny. Rozlišujeme následující druhy in-line bruslí:

  • Fitness in-line brusle, které jsou univerzální a nejrozšířenější, určené pro rekreační, sportovní i výkonnostní bruslení
  • Dětské in-line brusle, které se vyznačují nastavitelností velikosti
  • Aggressive in-line brusle, které mají speciální ochranný skelet k ježdění na rampách
  • Speed in-line brusle s velkými kolečky, které určené na rychlostní ježdění
  • Freestyle in-line brusle, které jsou určené pro slalom s triky
  • Off-road in-line brusle, které jsou speciálně upravené i pro jízdu mimo zpevněný terén
  • Hokejové in-line brusle určené speciálně pro hraní in-line hokeje

Jak sami můžete vidět je možno vybírat ze značně široké nabídky. Pokud máte doma například náctileté dítě, které je "skejťákem" a chce jezdit na rampách a ve skate parcích, můžete mu rovnou pořídit aggressive in-liny. Vyznavačům univerzální jízdy, tedy zejména dívkám a běžným bruslařům, zase pořídíte fitness in-line brusle. Speed brusle jsou spíše pro pokročilé bruslaře vyznávající rychlou jízdu.

Všem dětem a zejména těm nejmenším, které rostou nejrychleji, můžete pořídit nastavitelné dětské in-liny, takže nebudete muset kupovat po půl roce zase nové nebo kupovat rovnou brusle o číslo či dvě větší, ve kterých se dítěti bude hůře jezdit.

Vyplatí se pořizovat in-line brusle?

In-line kolečkové brusle se rozhodně vyplatí. Jak už jsme zmínili, naprostou většinu dětí budou bavit, takže si tímto dárkem můžete být jisti, že neskončí zaprášený ve skříni. Kromě toho jsou brusle dobrou investicí, jejich cena dnes již není nijak závratná a kvalitní brusle se dají pořídit i za cenu kolem tisíce korun. Kromě toho mají in-line brusle dobrou životnost a vydrží vám mnoho let. Jediné co budete potřebovat, bude výměna koleček.

Určitě zde namítnete, že děti rostou, takže jim brusle nevydrží tak dlouho jako dospělým. U větších dětí, kterým budete chtít pořídit nějaké speciální dospělácké brusle, to je bohužel pravda, ale situace není ztracená, neboť brusle pak například může podědit mladší sourozenec. Pokud však dítěti pořídíte přímo dětské in-line brusle, které umožňují nastavit velikost (až v rozmezí velikostí 29 - 42 podle EU), tyto vám opravdu vydrží dlouho, protože je u nich s růstem vašich dětí počítáno.

Proč by vůbec mělo mé dítě sportovat?

Jistě jste slyšeli vyjádření, že děti mají dnes málo pohybu. Možná to pozorujete i na dítěti svém. Za vašich mladých let, kdy nebyly digitální technologie na tak vysoké úrovni a tak rozšířené, měli děti přirozený pohyb a značnou část svého volného času trávily venku na čerstvém vzduchu a aktivně.

Dnešní děti mají bohužel málo přirozeného pohybu, nadměrně sedí, a to už ve škole a poté doma u počítačů a televize. Řadou vědeckých studií bylo dokázáno, že to má neblahý vliv na jejich zdraví, zvyšuje se u nich riziko výskytu chronických nemocí v dospělosti, trpí například srdce a cévní systém, pohybový systém a podobně. Velmi nebezpečná je pro děti obezita, kterou jich dnes trpí stále více, v dospělosti se ji pak velmi obtížně zbavují.

Chcete-li udělat něco pro zdraví svých dětí, nuťte je k aktivitě a sportování. Kolečkové in-line brusle jsou k tomu ideálním pomocníkem.

Co mi ještě může přinést pořízení kolečkových in-line bruslí pro své děti?

Možná nejdůležitější zisk z pořízení kolečkových in-line bruslí dětem je fakt, že s nimi budete moct trávit volný čas. Pořiďte in-line brusle pro celou rodinu a o zábavu na víkendy máte postaráno, místo výletu do nákupního centra vezmete děti a partnera a společně můžete utužovat vzájemné rodinné pouto. Budete tak přispívat k psychickému i fyzickému zdraví celé své rodiny.

Pokud chcete dětem pořídit kolečkové brusle, navštivte náš internetový obchod nejlevnejsisport.cz, kde najdete široký výběr in-line bruslí.

Přečtete si také další články o kolečkových bruslích:

7 důvodů proč si pořídit kolečkové brusle

nebo rovnou přejděte do kategorie Kolečkové brusle na našem e-shopu.

ShopRoku