Nejlevnejsisport.cz Nejlevnejsisport.cz 596 633 216
Poradna Vše o nákupu O nás Kontakty
/
Akce měsíce Výprodeje

Domácí posilovna - aneb jak vybavit domácí posilovnu

Proč si zařídit vlastní domácí posilovnu? Domácí posilovna vyžaduje počáteční investici, která se vám záhy několikanásobně vrátí. Za cenu roční permanentky do fitness centra ( v Praze kolem 6000 Kč ) máte svůj vlastní posilovací stroj a další fitness pomůcky, které vám vydrží mnoho let, a hlavně, které máte jenom pro sebe! Když připočteme soukromí, možnost cvičit, kdykoliv chceme, není pochyb, že domácí posilovna zkrátka je dobrá a výhodná volba.

Nevíte, jak si zařídit posilovnu doma? Poradíme Vám!

Kde umístit domácí posilovnu

Domácí posilovna by měla být oddělena od zbytku interiéru. Pokud pro svou posilovnu nenajdete samostatný pokoj, využijte místnost, kde pobýváte nejméně. Vyhnete se tak zvědavým dotazům návštěvníků, ale získáte i potřebný klid pro své cvičení.

Pokud vám to podmínky a peněženka dovolí, vybírejte dobře větratelné prostory s odolnou podlahou, jež bude schopna tlumit nárazy.

Mezi praktické doplňky každé posilovny patří zrcadlo, bez něhož nelze kontrolovat správné držení těla.

Jak vybavit domácí posilovnu

Nejdříve si musíme uvědomit, jaký typ posilování hodláme praktikovat.

Cílem silového tréninku je získávání svalové hmoty. U tohoto tréninku potřebujeme dobrou posilovací lavici se sklopnou opěrkou, velkou nakládací činku a nejlíp kotoučová závaží různé hmotnosti. Nakládací činky volíme proto, že nám umožňují navyšovat závaží s ohledem na pokrok našeho tréninku. Ideálním posilovacím doplňkem je např. hrazda do dveří, ale také posilovací kroužek či pružinový posilovač.

Jiný trénink potřebujeme, pokud chceme zeštíhlit a vytvarovat postavu, spalovat tuky a udržovat si dobrou fyzickou kondici. Vybavení pro kondiční či aerobní cvičení by rozhodně mělo zahrnovat posilovací stroj, jakým může být rotoped, ergometr či běžecký trenažér. Posilovací stroj volte podle svalstva, na které se chcete zaměřit, a podle oblíbenosti toho kterého pohybu (běhání, veslování, jízda na kole).

Velmi vhodné jsou také činky jednoručky. Zvláště ženy využijí třeba steppery, dalším doplňkem může být masážní přístroj pro strečink a uvolnění svalstva.

Vybavení pro domácí posilovnu z e-shopu nejlevnejsisport.cz se vyplatí!

Naše firma se na posilovací stroje zaměřuje od svých počátků. Naše vlastní posilovací stroje MASTER stejně jako posilovací stroje jiných renomovaných značek tvoří náš základní prodejní sortiment. >